Closed

100_5569

    2 listopada 2016r. po raz pierwszy odbył się koncert pieśni patriotycznych pod hasłem „Pamięć w nas wiecznie trwa …”. Pieśni patriotyczne stanowią istotną część dziedzictwa kulturalnego każdego narodu. Pełniły funkcję wychowawczą szczególnie w latach niewoli. Dziś rozbudzają w nas miłość do Ojczyzny. Stanowią pamiątkę po naszych przodkach, którzy szli do walki o wolność z pieśnią na ustach, abyśmy dziś mogli żyć w pokoju i wolnej Polsce. Są one czasami jedyną mogiłą poległych bezimiennych żołnierzy.
Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Pięknie wykonane pieśni były wspaniałą lekcją patriotyzmu i hołdu tym, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Dekorację wykonała i przygotowała uczniów do występów p. Ewa Sacha.

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast