DSC07793

 14 stycznia (sobota) 2017r. odbył się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem IV Powiatowy Przegląd Pieśni, Kolęd i Pastorałek – Jedwabne 2017. Celem przeglądu było: ożywienie i kultywowanie tradycji kolędowania, rozbudzenie i prezentacja talentów wokalnych oraz poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich pieśni, kolęd i pastorałek. Organizatorzy przyjęli wszystkich (jak zawsze) z niezwykłą gościnnością – zapewnili słodki poczęstunek i napoje dla uczestników oraz wspaniałą atmosferę przez cały czas trwania przeglądu. W przeglądzie wzięło udział 53 uczestników z Jedwabnego i Przytuł. Licznie zgromadzona publiczność – miejscowe władze samorządowe i oświatowe, rodzice, znajomi i młodzież nagradzali występujących gromkimi brawami. Wszyscy młodzi artyści zaprezentowali się znakomicie. Gratulujemy odwagi podczas występów na scenie. Z naszej szkoły była p. Renata Modzelewska z Rady Rodziców.
Nasi soliści:
kategoria-klasy I-III SP: Martyna Modzelewska, Julia Święszkowska i Julia Ciszewska –kl. III; kategoria – klasy IV-VI SP:
Aleksandra Święszkowska, Anna Modzelewska -kl. IV; Monika Mieczkowska, Luiza Załuska – kl. V kategoria – klasy gimnazjalne:
Paulina Jaskółka – kl. IIa i Paulina Śmiarowska – kl. III.
Jury konkursowe nagrodziło i wyróżniło naszych solistów:
w kategorii – klas I-III Sp:
Julia Ciszewska – wyróżnienie
w kategorii – klas IV – VI SP: Aleksandra Święszkowska – I miejsce
w kategorii – klasy gimnazjalne: Paulina Śmiarowska – II miejsce i Paulina Jaskółka – wyróżnienie.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe aniołki, a nagrodzeni i wyróżnieni dodatkowo dyplomy. Wróciliśmy do szkoły zadowoleni i rozpoczęliśmy przygotowania do choinki szkolnej. Gratulujemy pięknych popisów wokalnych i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotowała p. Ewa Sacha.

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast