Closed

Lokomotywa Pana Tuwima

16 października, 2016 / / categories: Bez kategorii /

img_20161015_191905

W czwartek, 6 października 2016 r., dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I, IIa, IIb, III, IV i V wraz z opiekunami uczestniczyły w spektaklu wystawionym przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia
pt. ,,Lokomotywa Pana Tuwima”. Spektakl odbył się w Łomży. Była to wspaniała podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed publicznością skarbnicę żartu, dobrego humoru i … nauki.
Po drodze spotkaliśmy pewną bardzo samodzielną Zosię, niezbyt mądrego Grzesia, marzyciela Dyzia, zdenerwowanego do granic możliwości pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia Trąbalskiego, całe mnóstwo ptaków śpiewających w radiu oraz wiele innych postaci.
Wszyscy świetnie się bawili. To była niezwykła, pełna humoru i wiedzy o świecie i ludziach lekcja poezji Juliana Tuwima.

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast