Closed

Maraton Pisania Listów

12 grudnia, 2016 / / categories: Bez kategorii /

20161206_082553

    W dn. 6 – 9 XII włączyliśmy się w ogólnopolską akcję pisania listów. Uczniowie gimnazjum i kl. VI napisali 78 listów w obronie Edwarda Snowdena, który ujawnił dokumenty potwierdzające naruszenie przez władze USA podstawowych praw człowieka. Kolejnych 80 listów napisaliśmy w obronie Annie Alfred z Malawi. Ta 10 –letnia dziewczynka będąc albinosem codziennie spotyka ludzi, którzy chcą ukraść jej włosy lub kości. Niektórzy wierzą, że części jej ciała mają magiczną moc. Uczniowie wezwali władze Malawi o objęcie opieką prawną albinosów. W sumie napisaliśmy 158 listów, które trafią do prezydentów USA i Malawi. Mamy nadzieję, że dzięki akcji pisania listów uda się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji ludzi, których prawa zostały złamane.

W. Wiśniewska

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast