• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Category Archive:Bez kategorii

Closed

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Czerwiec 27th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Tak nie dawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…”

Być może Wasze drogi zupełnie się rozejdą i nie będziecie spędzać już ze sobą tyle czasu, co w szkolnych ławkach. Mamy nadzieję jednak, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. Klasowe wycieczki, powroty ze szkoły, nawet strach przed klasówką uczynił z Was zżytą grupę. Także my, nauczyciele przywiązaliśmy się do Was, naszych uczniów i Wasza przyszłość leży nam na sercu. Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do egzaminów, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Wy natomiast dawaliście nam swój młodzieńczy zapał i entuzjazm. Mamy nadzieję, że tak, jak my, będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku!!!!

Więcej…

Closed

Nałogom mówimy nie!

Czerwiec 18th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

W ramach szkolnego programu profilaktycznego przy współudziale Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Przytułach przeprowadzony został konkurs plastyczny pod hasłem: „Nałogom mówimy nie!” skierowany do uczniów klas IV – VII naszej szkoły.
Komisja w składzie:
p. Ewa Sacha,
p. Elżbieta Ziółek,
p. Małgorzata Adamska
przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom klas IV-VII:
I miejsce
– Paweł Święcica – kl. IV
– Patryk Mieczkowski – kl. VI
II miejsce
-Julia Góralska- kl. IV
– Radosław Kaczmarczyk – kl. V
III miejsce
– Mateusz Górski – kl. VI
– Beata Włodkowska – kl. VI
Wyróżnienie
– Aleksandra Skrodzka – kl. IV
– Wiktor Piotrowski – kl. IV
– Amelia Chodnicka – kl. IV
Na konkurs wpłynęły 33 prace plastyczne (11 – kl. IV, 11 – kl. V, 11 – kl. VI, kl. VII – 0).
Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Urząd Gminy w Przytułach w dniu 07.07.2019 r.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości, kreatywności w doborze środków plastycznych i życzymy dalszych sukcesów.
Ewa Sacha

Closed

Zabawy w „Magicznym Świecie”

Czerwiec 14th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

To już przedwakacyjny czas. Dlatego 12 i 14 czerwca maluchy z przedszkoli i dzieci z klasy I i III odwiedziły Salę Zabaw w Łomży. Szaleństwo zabawowe trwało 2 godziny. Choć w te dni z nieba lał się żar, to dzieciaki spędzały czas w przyjemnej, chłodnej sali. Zjeżdżały na zjeżdżalniach, nurkowały w basenie z piłeczkami, skakały na trampolinie, urządzały wspinaczki na ściance wspinaczkowej. Maluchy bawiły się w zabawy tematyczne i jeździły samochodzikami, a starsi grali w „Futbol” i „Cymbergaj”. Na nudę nie było czasu. Oprócz dobrej zabawy, dzieci ćwiczyły swoją sprawność i koordynację wzrokowo – ruchową oraz stymulowały rozwój psycho – ruchowy.

Więcej…

Closed

PLAKAT PROMUJĄCY RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE

Czerwiec 13th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

11 czerwca 2019 r. nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego na „PLAKAT PROMUJĄCY RODZICIELSTWO ZASTĘPCZE” zorganizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży. Do organizatora wpłynęło 145 prac plastycznych w tym 13 naszych uczniów: Julii Góralskiej i Pawła Święcica – kl. IV; Martyny Modzelewskiej – kl. V; Kacpra Mroczkowskiego i Mateusza Górskiego – kl. VI; Wiktorii Rogowskiej i Patryka Mroczkowskiego – kl. VI; Tatiyany Kashnikowej, Moniki Mieczkowskiej, Marty Załuska i Aleksandry Mroczkowskiej – kl. VII; Weroniki Kręciewskiej, i Weroniki Kotara – kl. VIII.
Jury powołane przez organizatora przyznało w kategorii klas IV – VII:
– nagrodę główną – Weronice Kręciewskiej – kl. VIII,
– wyróżnienia – Marcie Załuska – kl. VII i Pawłowi Święcica – kl. IV.
Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się na pikniku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego w Kompleksie Agroturystycznym „Dębowy Las” w Elżbiecinie.
Etap szkolny konkursu przeprowadziła p. Ewa Sacha.
Gratulujemy naszym plastykom.

Więcej…

Closed

Rok Stanisława Moniuszki

Czerwiec 13th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Sejm ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki. W przyjętej uchwale podkreślono, że dorobek kompozytorski Moniuszki „imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej”. W 2019 r. przypada 200. rocznica urodzin kompozytora.
W naszej szkole został przeprowadzony konkurs plastyczny dla klas IV – VII. Uczniowie wykonali plakaty w różnych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, kollage, które zawierały podstawowe informacje na temat życia i twórczości kompozytora.
Jury w składzie: p. Ewa Sacha, p. Elżbieta Kozikowska i p. Bogusława Mieczkowska postanowiło przyznać:
I miejsce – Julia Góralska i Paweł Święcica – kl. IV,
II miejsce – Wiktor Piotrowski – kl. IV i Mateusz Górski – kl. VI,
III miejsce – Monika Mieczkowska – kl. VII i Martyna Modzelewska – kl. V,
wyróżnienie: Oliwia Włodkowska, Rafał Karwowski i Paulina Mieczkowska – kl. IV, Wiktoria Rogowska i Kamil Grabowski – kl. VI.
Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, w świetlicy i pracowni artystycznej.
W dniu 13 czerwca 2019 r. p. Dyrektor Joanna Wądołowska wręczyła dyplomy w/w uczniom.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, a także dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.
Konkurs przeprowadziła p. Ewa Sacha.

Więcej…

Closed

Dzień Rodziny

Czerwiec 4th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

DSC01790-00131 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Na tę wyjątkową uroczystość przybyło wielu rodziców i opiekunów naszych podopiecznych. Montaż słowno-muzyczny przygotowały dzieci z punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z kl. I-III pod czujnym okiem swoich wychowawczyń. Rodzice z dumą przysłuchiwali się pięknej recytacji, która przeplatała się z wesołymi piosenkami i tańcami. Po akademii zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek do klas, a dzieci na boisko szkolne, gdzie czekały na nie dmuchane zjeżdżalnie i basen z piłkami, a wszystko to z okazji Dnia Dziecka.

Więcej…

Closed

od Papieża Franciszka

Czerwiec 3rd, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Otrzymaliśmy odpowiedź . W imieniu Papieża Franciszka odpisał Mons. Paolo Borgia życzenia, a oto ich treść: