• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Category Archive:Bez kategorii

Closed

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2019

Wrzesień 27th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Święto Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję. W Polsce zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię i uczy myślenia. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki wielu książek dla dzieci i młodzieży. W ramach akcji nasza szkoła również przyłączyła się do ,,Głośnego Czytania”. Dnia 27 września czytane były bajki Janiny Porazińskiej ,,Szewczyk Dratewka” i ,,Kozucha Kłamczucha” utwory dla klas 1-3 czytali zaproszeni goście pani Zofia Baranowska specjalista pracy socjalnej Ośrodka Pomocy Społecznej pani Elżbieta Błaszczak kierownik jednostki organizacyjnej i pani Mariola Sobiech dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej. Organizatorem całej akcji była biblioteka szkolna w Przytułach prowadzona przez panią Lidię Rybicką przy współpracy logopedy pani Sylwii Pieńkowskiej oraz pani Bogusławy Mieczkowskiej – nauczyciela wczesnoszkolnego.

Więcej…

Closed

Jesienny piknik

Wrzesień 24th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Po raz drugi wychowawczynie z oddziałów przedszkolnych i klas I – III urządziły piknik integracyjny. Impreza odbyła się 13 września bieżącego roku. Do pomocy włączyli się również rodzice. Ciepły, słoneczny dzień sprzyjał dłuższej wędrówce i zabawom na świeżym powietrzu. Po dotarciu na miejsce, wszyscy z zapałem zabrali się za pieczenie kiełbasek. Płomienie ogniska do czerwoności rozgrzały buziaczki uczestników. Niektórzy piekli sobie jabłuszka, a inni bułeczki i chlebek. Na koniec, w rozżarzone węgielki zostały wrzucone ziemniaczki. One piekły się najdłużej. Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy mogą je zjeść. Apetyty dopisywały wszystkim – paniom też. Syci i zrelaksowani wróciliśmy do szkoły.

Więcej…

Closed

NARODOWE CZYTANIE 2019

Wrzesień 15th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

DSC02723Już ósmy raz Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą zaproponowali rodakom udział we wspólnej akcji pod nazwą Narodowe Czytanie. Corocznie zmieniany jest kanon arcydzieł literatury polskiej. Nasza szkoła również po raz kolejny przystąpiła do tej pięknej akcji. Została ona przeprowadzona w dniu 9 września 2019 roku. Tym razem uczniowie zmierzyli się z nowelami Elizy Orzeszkowej „ Dobra Pani” oraz Bolesława Prusa „ Katarynka”. Dzieła zostały odczytane przez uczniów klasy 8. Narodowe Czytanie pozwoliło na popularyzowanie wśród uczniów fundamentalnych w polskiej kulturze dzieł literackich oraz wzmacniane poczucia wspólnej tożsamości. Akcja została zorganizowana i przeprowadzona przez Panią Lidię Rybicką oraz Panią Beatę Borawską. Piękne dekoracje służące podkreśleniu wyjątkowości wydarzenia wykonała Pani Ewa Sacha.

Więcej…

Closed

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Sierpień 28th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

33

Zdjęcia

Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów na inaugurację roku szkolnego 2019/2020, która odbędzie się

2 września 2019r.

Przebieg uroczystości:

8.00 Msza św. w kościele parafialnym

9.00 Spotkanie w sali gimnastycznej

                                                                                   Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Closed

Odbiór podręczników

Sierpień 28th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Podręczniki

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły by odbierali podręczniki szkolne na rok 2019/2020.

Harmonogram wydawania podręczników i materiałów edukacyjnych:

29-30 08 2019 r.

9.00-11.00 sale poszczególnych klas

 

Closed

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Czerwiec 27th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Tak nie dawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…”

Być może Wasze drogi zupełnie się rozejdą i nie będziecie spędzać już ze sobą tyle czasu, co w szkolnych ławkach. Mamy nadzieję jednak, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat. Klasowe wycieczki, powroty ze szkoły, nawet strach przed klasówką uczynił z Was zżytą grupę. Także my, nauczyciele przywiązaliśmy się do Was, naszych uczniów i Wasza przyszłość leży nam na sercu. Dokładaliśmy wszelkich starań, by dobrze przygotować Was nie tylko do egzaminów, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia. Wy natomiast dawaliście nam swój młodzieńczy zapał i entuzjazm. Mamy nadzieję, że tak, jak my, będziecie wspominać nas z uśmiechem i wzruszeniem.

Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku!!!!

Więcej…

Closed

Nałogom mówimy nie!

Czerwiec 18th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

W ramach szkolnego programu profilaktycznego przy współudziale Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Przytułach przeprowadzony został konkurs plastyczny pod hasłem: „Nałogom mówimy nie!” skierowany do uczniów klas IV – VII naszej szkoły.
Komisja w składzie:
p. Ewa Sacha,
p. Elżbieta Ziółek,
p. Małgorzata Adamska
przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom klas IV-VII:
I miejsce
– Paweł Święcica – kl. IV
– Patryk Mieczkowski – kl. VI
II miejsce
-Julia Góralska- kl. IV
– Radosław Kaczmarczyk – kl. V
III miejsce
– Mateusz Górski – kl. VI
– Beata Włodkowska – kl. VI
Wyróżnienie
– Aleksandra Skrodzka – kl. IV
– Wiktor Piotrowski – kl. IV
– Amelia Chodnicka – kl. IV
Na konkurs wpłynęły 33 prace plastyczne (11 – kl. IV, 11 – kl. V, 11 – kl. VI, kl. VII – 0).
Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone na Pikniku Rodzinnym organizowanym przez Urząd Gminy w Przytułach w dniu 07.07.2019 r.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pomysłowości, kreatywności w doborze środków plastycznych i życzymy dalszych sukcesów.
Ewa Sacha