Category Archive:Bez kategorii

Closed

LOTERIA DLA JULII KIERZKOWSKIEJ

22 października, 2021 / / categories: Bez kategorii /

Składamy serdeczne podziękowanie uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w kwestę na rzecz JULII KIERZKOWSKIEJ okazali dobre serce i pomogli ocalić bicie małego serduszka…

Closed

„Nasz Mikołajek”

22 października, 2021 / / categories: Bez kategorii /

7 października br. uczniowie z klasy IV, V, VI udali się do Łomży, do Centrum Kultury, na spektakl „Nasz Mikołajek” przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Bohaterowie porwali widzów do swojego świata pełnego zabawnych perypetii. Mogliśmy – wraz z głównym bohaterem – brać udział w ekscytujących przygodach, które mogłyby się wydarzyć w każdej szkole, każdego dnia. Brawurowe historie, gwałtowne zwroty akcji, wyjątkowa fabuła, a przede wszystkim zabawne sytuacje sprawiły, że publiczność żywo uczestniczyła w przedstawieniu i nie nudziła się ani przez chwilę.  W barwnych, nierzadko zaskakujących perypetiach bohaterów lektury młodzi widzowie bez trudu dostrzegli swoje szkolne przygody, doświadczenia i problemy, z jakimi mierzyć się trzeba każdego dnia. Uczniowie – rówieśnicy Mikołajka – podobnie jak on niezmiennie stawiają sobie te same pytania dotyczące dorosłości, odpowiedzialności, przyjaźni. Dlatego spektakl tak przypadł do gustu młodym odbiorcom.

monika szczuka – bagińska

Closed

Warszawski dzień…

22 października, 2021 / / categories: Bez kategorii /

5 października br. odbyła się – jakże oczekiwana – wycieczka do Warszawy, którą zorganizowała  p. M. Szczuka – Bagińska. W pogodnych – adekwatnych do pogody – nastrojach rozpoczęliśmy swą wyprawę wczesnym rankiem.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Nim weszliśmy do środka, naszą uwagę przykuły zjawiskowe ogrody otaczające pałac. W barwach jesiennych prezentowały się wyjątkowo pięknie. Dywany złotych, żółtych i czerwonych liści barwie zdobiły alejki królewskiego ogrodu. Sobieski, znany głównie jako zwycięzca spod Wiednia, był także dobrym gospodarzem – zainteresowania związane z ogrodnictwem sprawiły, że sprowadził do Wilanowa szczepki rzadkich roślin egzotycznych, w tym cytrusów. Następnie gościliśmy we wnętrzach pałacowych, które przywitały nas przepychem i bogactwem zdobień. W barokowej rezydencji podziwiać mogliśmy Białą Salę . To największe i najbardziej okazałe wnętrze było świadkiem wielu ważnych uroczystości. Następnie podziwialiśmy pomnik konny Jana III, który powstał dla uczczenia 10. rocznicy zwycięskiej bitwy pod Wiedniem. Niemałe wrażenie wywarła na zwiedzających biblioteka królewska i zachowany do dziś tematyczny katalog książek umieszczony na suficie i częściowo na ścianach. Uwagę przykuwała też podłoga z trójbarwnego marmuru  – pochodząca z czasów króla! – i wykorzystująca efekt iluzji. Pożegnaliśmy Wilanów – Monumentum Sobiescianum – postrzegając to miejsce jako pomnik chwały i osobowości wielkiego monarchy.

Kolejny punkt wycieczki stanowił Hangar 646. To miejsce, gdzie zorganizowano nam lekcję w-fu na wesoło. Na prawie 80 trampolinach o różnym stopniu wybicia uczniowie podskakiwali i wykonywali – zgodnie z poleceniami instruktora – różnego rodzaju podniebne ewolucje. Nie zabrakło też zdrowej rywalizacji – podzieleni na grupy uczniowie ścigali się, co wcale nie było takie łatwe z uwagi na powietrzne podłoże. Można także było spróbować swoich sił w traverse wall – grze na refleks i szybkość. Najbardziej odważni, a takich nie brakowało, mogli poskakać z wieży na poduchę powietrzną.

Po wysiłku fizycznym należy się odpoczynek, zatem ochoczo przemieściliśmy się do Arkadii, by w Cinema City obejrzeć film „Rodzinka rządzi”. Zaopatrzeni w wiadra popcornu i kubełki coli (jak to zwykle w kinie bywa) relaksowaliśmy się, oglądając familijną komedię.

Zmęczeni, ale jakże zadowoleni, wróciliśmy późnym wieczorem do Przytuł. Wyjazd do stolicy okazał się niezwykle wartościowy, pouczający, ciekawy. Warto poznawać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia, kształcić się, ubogacać, rozwijać.

monika szczuka – bagińska

Closed

Dzień Przedszkolaka

22 października, 2021 / / categories: Bez kategorii /

Dzień Przedszkolaka jest to ważne święto dla wszystkich przedszkolaków z całej Polski. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczyniać się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem.
Panie zadbały o to, aby zajęcia były atrakcyjne i wywoływały na buziach naszych podopiecznych mnóstwo uśmiechu. Tego dnia, dzieciaki z trzech grup przedszkolnych, zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w wielu różnych konkurencjach: sportowych, zręcznościowych i quizach wiedzy. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od zabaw tanecznych przy dziecięcych przebojach z pokazywaniem. Następnie zmierzyły się z konkurencjami sportowo-zręcznościowych tj.: bieg z ziemniakiem na łyżce; rzucanie do celu; grały w kręgle oraz na chwilę zamieniły się w “sprytne wiewiórki”. Starsze grupy także mogły wykazać się zdobytą do tej pory wiedzą. Radość, śmiech i głośny doping dzieciaków świadczył o wspaniałej zabawie.
Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci naszych drogich przedszkolaków.

Małgorzata Adamska, Magdalena Mrozek, Elżbieta Kozikowska

Closed

JESIENNY PIKNIK

6 października, 2021 / / categories: Bez kategorii /
Co roku we wrześniu klasy 0 – III urządzają sobie jesienny piknik. Tym razem miał on miejsce w środę, 29 września 2021 r. Wyszliśmy w plener około godz. 10.30. Dzień był pogodny, świeciło słoneczko, toteż wszystkim dopisywały humory. Maszerowaliśmy do znanego nam miejsca, w kierunku Kubry Przebudówki – łąki i sadku państwa Mieczkowskich. Kiedy dotarliśmy – paliło się już ognisko. Wszyscy pozostawiliśmy swoje ekwipunki i z zapałem zajęliśmy się pieczeniem kiełbasek. Płonący ogień rozgrzewał do czerwoności nasze buzie. Niektórzy nie mogli wytrzymać takiego gorąca, więc panie służyły im wsparciem. Wszyscy byli głodni, dlatego kiełbaski zniknęły w mgnieniu oka.
Kiedy już  dzieciaki się najadły, rozpoczęły się zabawy na świeżym powietrzu. Odznaczały się one oryginalnością  i były nietypowe. Na łące leżała skoszona i przesuszona trawa, więc dzieci znosiły ją na gromadki, a następnie dawały w nią nura. Niektóre obrzucały się pachnącym sianem jak puszystym śniegiem.
Podczas odpoczynku, zabawy i miłych pogawędek,  w przepalonych węglach i popiele upiekły się nam ziemniaczki. Okazały się wielkim rarytasem, każdy się o nie dopominał.
Na koniec pozbieraliśmy śmieci i uporządkowaliśmy miejsce pobytu. W radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
                                                                                                        Wychowawczynie klas 0 – III
Closed

SMACZNA I ZDROWA SAŁATKA WARZYWNO – OWOCOWA

6 października, 2021 / / categories: Bez kategorii /
Od najmłodszych klas dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania. Uświadamiają sobie, jak ważną rolę w codziennym jadłospisie pełnią warzywa i owoce. Wiedzą, że są one źródłem witamin, szczególnie witaminy C oraz wzmacniają odporność naszego organizmu na choroby.
Dlatego klasa I wspólnie ze swoimi paniami postanowiła przyrządzić sałatkę warzywno – owocową. Pani poprosiła każde dziecko z klasy o dostarczenie niezbędnych produktów: ugotowanych marchewek, jajek, kiszonych ogórków, porów, jabłek, groszku konserwowego.
Najpierw dzieci przypomniały zasady, o których należy pamiętać podczas przygotowywania posiłku. Podkreśliły, że zanim zabierzemy się do pracy, należy dokładnie umyć ręce. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne posługiwanie się nożem.
Dzieciaki z zapałem zabrały się do pracy. Jedni obierali jabłka, inni kroili ogórki i pory, jeszcze inni przecierali przez sitko marchewkę i jajka. Nad wszystkim czuwały panie – Lidka i Ela,  które połączyły i wymieszały wszystkie składniki z majonezem i odrobiną musztardy. Na koniec doprawiły sałatkę do smaku pieprzem i solą.
Każde dziecko nie mogło doczekać się swojej porcji. Niektórzy kilkakrotnie prosili o dokładkę. Sałatka była wyśmienita.
                                                                                                                  Elżbieta Ziółek

W piątek 17 września 2021r. uczniowie naszej Szkoły wraz z wychowawcami oraz opiekunami wzięli udział w międzynarodowej kampanii Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło polskiej edycji brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę” pod patronatem fundacji Nasza Ziemia. Wspólnie udało nam się posprzątać nie tylko teren wokół szkoły, a także pobliskie trasy prowadzące do najbliższych miejscowości. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży nazbieraliśmy wiele pełnych worków śmieci. Tego typu działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone  w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie   w tę akcję!

                                                                                                                                            Mariusz Mrozek

Zmiana czcionki
Kontrast