Category Archive:Bez kategorii

Closed

Szkoła pamięta

Listopad 11th, 2020 / / categories: Bez kategorii /

IMG_20201030_100528Szkoła pamięta –udziału w akcji MEN

Szkoła Podstawowa w Przytułach włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.

Celem akcji to zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasza szkolna akcja rozpoczęła się od zorganizowania zbiórki zniczy. 30 października przedstawiciele reprezentujący szkołę udali się na miejscowy cmentarz. Odwiedzili oni groby osób, które zapisały się na kartach historii naszej szkoły. Zostały zapalone znicze na grobach. Chwilą ciszy uczczono także Sybiraków, których życie zakończyło się gdzieś daleko od Ojczyzny, w zimnej Syberii. Choć na chwilę została przywrócona pamięć o nich, tych którzy byli tu przed nami.

Closed

Najpiękniejszy Święty

Listopad 11th, 2020 / / categories: Bez kategorii /

IMG_20201026_102931_BURST20W poniedziałek – 26 października 2020 roku w PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM odbył się  konkurs Najpiękniejszy Święty. Tego dnia było jak w niebie. Dzieci ubrały się w stroje nawiązujące do postaci świętych. Najwięcej przybyło aniołów z nieba. Świat chyba nigdy nie widział w jednym miejscu tylu świętych osób.

Konkurs był dla dzieci jak i rodziców inspiracją do poznania świętych oraz naśladowania ich życia. Serdecznie dziękujemy RODZICOM za zaangażowanie w przygotowanie tak pięknych strojów oraz PANIOM z punktu przedszkolnego, które zachęciły dzieci by wzięły udział.

 Konkurs Najpiękniejszy Święty pokazał, że dzień 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z nas jest do niej powołany.

Closed

Pasowanie na czytelnika

Listopad 11th, 2020 / / categories: Bez kategorii /

zd1 081Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I odbyło się 5 listopada 2020r. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

      Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.  Uczniowie zapoznali się z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Closed

Dary jesieni

Listopad 4th, 2020 / / categories: Bez kategorii /

DSC03843W październiku uczniowie klas IV-VII wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Dary jesieni”. Uczniowie wykonali prace plastyczne zgodnie z tematyką konkursu, wykazując się kreatywnością i wrażliwością artystyczną.

 Komisja w składzie:

Magdalena Mrozek, Bogusława Mieczkowska i Lidia Rybicka przyznała:

I miejsce – Julia  Góralska kl. VI i Aleksandra Gardocka kl. VII;

II miejsce – Zuzanna kowalewska kl. V i Edyta Włodkowska kl. VII;

III miejsce – Paulina Mieczkowska kl. VI i Nikola Borawska kl. VI;

wyróżnienie – Amelia Chodnicka kl. VI, Aleksandra Skrodzka kl. VI, Monika Michałowska kl. VII, Martyna Modzelewska kl. VII, Emilia Mieczkowska kl. IV.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

DSC03863DSC03865-001DSC03866-001

Closed

DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

Listopad 1st, 2020 / / categories: Bez kategorii /

IMG_20201016_101301_BURST116 października odbył się kolejny Dzień Papieski. W naszej szkole to już tradycja.

 W tym roku dzień Jana Pawła II wyglądał inaczej. Aby świętować cała społeczność szkoły ubrała się na galowo. Dzieci z punktu przedszkolnego wykonały prace plastyczne – Jan Paweł II nasz patron. Uczniowie klas VI – VIII zmagali z ortografią pisząc dyktando papieskie. Osoby, które wykazały, się  dobrą znajomością ortografii to:

– Paweł Święcica kl. VI

– Ania Modzelewska kl. VIII

– Natalia Niebrzydowska kl. VIII

– Aleksandra Gardocka kl. VII

– Dawid Duchnowski kl. VII

– Julia Ciszewska kl. VII

– Tomasz Jaskółka kl. VII

– Mateusz Górski kl. VIII

– Aleksandra  Święszkowska kl. VIII.

W uroczyste świętowanie Dnia Papieża Jana Pawła II zaangażował się Samorząd Szkolny.  W klasach IV-VIII przeprowadził konkurs – Łamigłówki.

Zwycięzcy zostali nagodzeni:

I miejsce – kl. IV

Maja Gwiazdowska

I  miejsce – kl. V

Łucja Wądołowska

I miejsce – kl. VI

Paulina Mieczkowska

I miejsce – kl. VII

Aleksandra Gardocka

I miejsce – kl. VIII

Mateusz Górski

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy się zmagali z ortografią i łamigłówkami, a najmłodszym pięknie wykonanych portretów papieża. Dziękujemy nauczycielom, za zaangażowanie społeczności szkolnej i przeprowadzenie  konkursów, które pozwoliły odświeżyć  wiadomości z życia naszego patrona.

Cieszymy się ze spotkania z Janem Pawłem II  i wspólnoty, jaką jesteśmy My sami jako szkoła. Zawsze jest to wielkie przeżycie, powrót wspomnień dla tych, którzy pamiętają osobę Wielkiego Papieża.

 

 

Closed

DSC02088Pierwszoklasiści naszej szkoły  są już pełnoprawnymi uczniami. 16 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Prowadząca uroczystość powitała dyrekcję szkoły p. Joannę Wądołowską, przewodniczącą Rady Rodziców p. Kingę Święcica, nauczycieli, uczniów i rodziców.                  

           W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy złożyli uroczyste Ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach „. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po zakończonej prezentacji „Wielki Magik”, w tej roli uczennica klasy IV, potwierdził, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

          Pani dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności i wręczyła upominki – kolorowe piórniki.  Uczniowie otrzymali również upominki od przewodniczącej Rady Rodziców – kubeczki z logo św. Jana Pawła II, który jest patronem naszej szkoły. 16 października obchodziliśmy również Dzień Papieski. Pierwszoklasiści z tej to okazji zatańczyli taniec belgijkę z polskimi słowami pielgrzymów. Niestety z uwagi na panującą  w kraju pandemię Covid-19 nie spotkaliśmy się wszyscy na słodkim poczęstunku. Rodzice pierwszoklasistów podarowali im słodkie upominki.

Closed

Dzień Edukacji Narodowej

Październik 13th, 2020 / / categories: Bez kategorii /

121458083_259511495435755_2345528198890841683_nJakże nie pisać wierszy,
jakże nie płonąć w podzięce.
Za dar najpiękniejszy,
za SERCE”.
Tymi słowami pragniemy
przekazać najserdeczniejsze życzenia
za wielką cierpliwość, wyrozumiałość
i trud włożony w Nasze wychowanie.

Samorząd Uczniowski