• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Category Archive:Bez kategorii

Closed

Choinka 2019

Luty 11th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Choinka szkolna wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole, jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej. W tym roku zabawa choinkowa odbyła się 9 lutego. O godz. 17.00 sala gimnastyczna wypełniła się miłośnikami tańca i dobrej zabawy. Dzieci i rodziców nie trzeba było do zabawy specjalnie namawiać. Co jakiś czas z mikrofonu płynęły życzenia zachęcające do udziału w zabawie nauczycieli i rodziców. Impreza zakończyła się o 22.00 w radosnej atmosferze a uczestnicy wrócili do domów zmęczeni ale zadowoleni!

Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniach i organizacji choinki.

Więcej…

Closed

BABCIA Z DZIADKIEM DZIŚ ŚWIĘTUJĄ!

Styczeń 23rd, 2019 / / categories: Bez kategorii /

BABCIA Z DZIADKIEM DZIŚ ŚWIĘTUJĄ! – DZIEŃ BABCI I DZIADKA
18 stycznia 2019 roku był w naszej szkole wyjątkowym dniem, a to za sprawą Babć i Dziadków, którzy bardzo licznie przybyli na spotkanie zorganizowane z okazji ich święta. W trakcie uroczystości zaproszeni goście mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści (z PP, 0 oraz klas I-III) z przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, a Babcie i Dziadkowie za każdym razem nagradzali wnuczęta gromkimi brawami. Uśmiechom, wzruszeniom i radości nie było końca. Po części artystycznej dzieci wręczyły gościom własnoręcznie przygotowane laurki i upominki, a następnie wszyscy zgromadzili się w świetlicy szkolnej na słodkim poczęstunku. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Więcej…

Closed

OFERTA ZAJĘĆ PODCZAS FERII 2019 r.

Styczeń 19th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

m

Closed

Bezpieczne ferie

Styczeń 19th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Nadszedł czas ferii zimowych. W tym okresie szczególnie musimy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. W związku z tym we wszystkich klasach odbyły się pogadanki z wychowawcami na temat zdrowego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. W środę, 16 stycznia 2019r. , pani dyrektor zorganizowała w szkole okolicznościowy apel, na którym uwrażliwiła uczniów na konieczność przestrzegania zasad bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Poruszyła też kwestie zdarzających się w szkole konfliktów i agresji słownej między uczniami. Apelowała o rozwiązywanie tych sporów na drodze porozumienia i wzajemnego szacunku. W piątek, 18 stycznia, gościliśmy kierownika Posterunku Policji w Jedwabnem, aspiranta sztabowego Dariusza Kondrackiego. W swoim wystąpieniu przypomniał po raz kolejny zasady nieodzowne podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży. Zwrócił też uwagę na szkodliwy wpływ palenia papierosów, picia napojów alkoholowych i stosowania dopalaczy na zdrowie młodego człowieka. Ponadto na dolnym korytarzu szkoły znajduje się tablica, na której zostały zamieszczone najważniejsze zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie, o których należy zawsze pamiętać. Oto one:
1. Nigdy nie urządzaj zabaw w pobliżu dróg!
2. Rzucając się śnieżkami, nie łącz śniegu z kawałkami lodu i kamykami!
3. Nie urządzaj zabaw na zamarzniętych zbiornikach wodnych!
4. Nie doczepiaj sanek do pojazdów!
5. Pamiętaj o noszeniu elementów odblaskowych!

Życzymy wszystkim zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych!

Więcej…

12 stycznia 2019 roku w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył się VI Powiatowy Przegląd Pieśni, Kolęd i Pastorałek.
Celem Przeglądu było:
– ożywienie tradycji kolędowania,
– śpiew solowy,
– poznawanie nieznanych i zapomnianych polskich pieśni, kolęd i pastorałek,
– prezentacja efektów pracy młodych wykonawców,
– kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych.
Nasza szkołę na Przeglądzie reprezentowały wokalistki:
Emilia Mieczkowska – kl. III; Julia Góralska – kl. IV; Julia Ciszewska, Martyna Modzelewska, Julia Święszkowska – kl. V; Anna Modzelewska, Aleksandra Święszkowska – kl. VI; Monika Mieczkowska, Luiza Załuska – kl. VII.
Jury powołane przez organizatora przyznało wyróżnienia:
– w kategorii I – klasy I – III – Emilii Mieczkowskiej z kl. III,
– w kategorii III – klasy IV – VI – Luizie Załuskiej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali aniołki ufundowane przez organizatora.
Gratulujemy wszystkim wokalistkom za prezentację swoich umiejętności wokalnych i życzymy dalszych sukcesów.
Składamy również podziękowania MGOK w Jedwabnem za wyjątkowo serdeczną atmosferę towarzyszącą corocznym zmaganiom wokalnym uczniów.
Uczniów do Przeglądu przygotowała p. Ewa Sacha.

Więcej…

Closed

STOP PRZEMOCY

Styczeń 19th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

7 grudnia 2018 r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Łomży odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „STOP PRZEMOCY”. Na konkurs wysłano prace uczniów:
– kl. IV – Pawła Święcica, Jakuba Zejer, Julii Góralskiej;
– kl. VI – Mateusza Górskiego, Anny Modzelewskiej, Patryka Mieczkowskiego;
– kl. VII – Tatiyany Kashnikovej, Julii Mieczkowskiej, Moniki Mieczkowskiej, Julii Czarneckiej, Liuzy Załuska, Marty Załuska.
Do organizatora wpłynęły łącznie 102 prace. Komisja konkursowa powołana przez organizatora przyznała w kategorii klas IV- VII:
– I miejsce: Marcie Załuska – kl. VII i Mateuszowi Górskiemu – kl. VI;
– wyróżnienie: Julii Mieczkowskiej i Monice Mieczkowskiej z kl. VII.
W uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień byli nasi uczniowie wraz ze swoimi rodzicami.
Konkurs na etapie szkolnym przeprowadziła p. Ewa Sacha.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

Closed

Zawody w Łomży 600 lat temu

Styczeń 7th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

17 grudnia 2018 r. w Łomżyńskim Centrum Rozwoju Edukacji odbył się wręczenie nagród i wyróżnień uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Zawody w Łomży 600 lat temu” zorganizowanym przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Łomży. Z naszej szkoły na konkurs wysłano prace:
kl. IV – Pawła Święcica;
kl. V – Julii Ciszewskiej, Edyty Włodkowskiej;
kl. VI – Patryka Mieczkowskiego, Beaty Włodkowskiej, Mateusza Górskiego.
Komisja konkursowa powołana przez organizatora przyznała wyróżnienia Pawłowi Święcica – kl. IV i Beacie Włodkowskiej – kl. VI.
Gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…