• Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Category Archive:Bez kategorii

Closed

Wolontariusz Twoim Przyjacielem

Listopad 18th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

Julia Ciszewska
,,Wolontariusz Twoim Przyjacielem” 9 listopad 2019
Julia Ciszewska zajęła I miejsce
w diecezjalnym konkursie Szkolnych Kół Caritas
kategorii muzycznej klas IV – VII pod hasłem:
„Święty Andrzej”

Blisko 500 wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy. Uroczystości zorganizowano w auli szkół katolickich pod hasłem „Wolontariusz Twoim Przyjacielem”. Uhonorowanych zostali wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Za zaangażowanie w pomoc na rzecz drugiego człowieka. Szkoła Podstawowa w Przytułach otrzymała podziękowanie, a za przeprowadzone akcji wolontariackich w szkole podziękowania i medale otrzymali : Pani Joanna Wądołowska, Anna Domurat, Ks. Witold Gromadzki.
Został też rozstrzygnięty konkurs muzyczny dla członków i sympatyków Szkolnych Kół Caritas.
Patronem obchodów tegorocznego konkursu był Święty Andrzej. To właśnie pod hasłem „Święty Andrzej” odbył się konkurs muzyczny, w którym wzięła udział młodzież ze Szkolnych Kół Caritas działających przy szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Każde koło musiało samodzielnie ułożyć tekst piosenki nawiązującej do św. Andrzeja. Uczniowie występowali w dwóch kategoriach – solo i zespół. Julia Ciszewska uczennica klasy VI reprezentowała naszą szkołę. Wystąpiła w kategorii solo. Otrzymała puchar i dyplom. Zajęła I miejsce w diecezji łomżyńskiej.

Gratulujemy Julii sukcesu.

Closed

Dzień jeża

Listopad 17th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

22„Dzień jeża” przypada 10 listopada. Z tej okazji przyjechali do naszej Szkoły pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego z działu edukacji: pan Bogdan Browarski i pani Anna Satkiewicz, by przybliżyć nam więcej szczegółów na temat trybu życia tych kolczastych ssaków. Uczniowie już od dłuższego czasu przygotowywali się na tę okazję tworząc plakaty w klasach (od najmłodszych przedszkolaków, aż po VI klasę). Ich twórczość można było podziwiać na gazetce i wystawie edukacyjnej zorganizowanej w sali gimnastycznej. Podczas prezentacji p. Bogdan z p. Anią w bardzo ciekawy i porywający sposób przybliżyli nam zwyczaje tych pożytecznych ssaków. Można było „zmienić się w jeża” dzięki planszy małego jeżyka. Na koniec wiele zespołów klasowych wzięło udział w warsztatach plastycznych polegających na wyklejeniu jeża z liści. Klasy starsze IV-VI miały za zadanie złożenie modelu jeża, z czym większość świetnie sobie poradziła. Na koniec pracownicy parku zostawili przytulny domek dla jeża, który został umieszczony na terenie szkoły. Mamy nadzieję, że jakiś jeż znajdzie w nim wygodne schronienie i bezpiecznie przetrwa zimę. Obchody Święta Zimowego Śpiocha, oprócz wzbogacenia wiedzy uczniów, okazały się doskonałą zabawą oraz sposobem na integrację całych zespołów klasowych.

Dziękujemy pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego za przeprowadzenie ciekawych warsztatów i zapraszamy częściej.

Mariusz Mrozek

Więcej…

Closed

Dzień Przedszkolaka

Listopad 15th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

sala zabaw 0327 listopada 2019 roku najmłodsi podopieczni naszej szkoły z punktu przedszkolnego, oddziału 0A i 0B wraz z wychowawczyniami i opiekunkami wybrali się do sali zabaw Magiczny Świat w Łomży, by świętować Dzień Przedszkolaka. Dla niektórych dzieci była to pierwsza podróż szkolnym autobusem i już sam przejazd dostarczył im wielu pozytywnych emocji. :)

Pobyt w sali zabaw był okazją do wielu spontanicznych i radosnych zabaw zarówno indywidualnych, jak i grupowych. Na dobre dwie godziny sala wypełniona była gwarem i śmiechem przedszkolaków. Choć zmęczenie dało o sobie znać w drodze powrotnej do szkoły, to dobry nastrój nas nie opuszczał.

Mamy nadzieję, że to nie ostatnia nasza wspólna „wyprawa”. :)

Magdalena Mrozek

Więcej…

Closed

Turniej Niepodległości

Listopad 13th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

2Uczniowie naszej Szkoły z gorącym sercem świętowali 101 rocznicę odzyskania Niepodległości . W dniu 8 listopada 2019r. rozegrali turniej piłki nożnej i ręcznej ku czci Niepodległej. Tradycyjne zawody stały na wysokim poziomie, a zgromadzone drużyny pokazały prawdziwą postawę patriotyczną podczas odśpiewanego hymnu oraz zaprezentowały pięknego ducha walki fair play podczas rozgrywek. W turnieju rywalizowało ponad 50 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci (klasy IV-VI) oraz młodzież (klasy VII-VIII). Po 3 godzinach wspólnej rywalizacji wyłoniliśmy zasłużonych zwycięzców.
W kategorii dzieci:
1 miejsce: klasa VI (chłopcy i dziewczęta),
2 miejsce: klasa V (chłopcy i dziewczęta),
3 miejsce: klasa IV (chłopcy i dziewczęta).
W kategorii młodzież:
1 miejsce: klasa VII (chłopcy) i klasa VIII (dziewczęta),
2 miejsce: klasa VIII (chłopcy) i klasa VII (dziewczęta).
Rozgrywki miały charakter integracji, dlatego liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i hart ducha, których nie zabrakło uczniom naszej Szkoły. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Mariusz Mrozek

Więcej…

Closed

Narodowe Święto Niepodległości

Listopad 11th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

11 listopada 1918 roku spełnił się sen pokoleń Polaków- Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata.
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. W uroczystym apelu, który rozpoczął się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania całego hymnu państwowego, w ramach przystąpienia szkoły do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Następnie odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu uczniów starszych klas oraz uczniów klasy III. Uczestnicy akademii przedstawili historię powstania wolnej Polski, śpiewali piosenki i recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.
Na zakończenie uroczystości, pani dyrektor Joanna Wądołowska, podziękowała nauczycielkom, uczniom i uczennicom śpiewającym za piękne występy i cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Pani dyrektor doceniła także piękny, galowy strój uczniów, co także wpłynęło na uświetnienie akademii. Korzystając z okazji pani dyrektor wręczyła uczniom dyplomy i nagrody w ramach przeprowadzonego w szkole konkursu plastycznego „80 rocznica wybuchy II wojny światowej”.

Więcej…

Closed

„Baranek Shaun”

Listopad 8th, 2019 / / categories: Bez kategorii /

20191110_08030908.11.2019 r. uczniowie z klasy I, II i III wraz ze swoimi paniami wybrali się do Kina „Millenium” w Łomży na premierę animowanego filmu przygodowego pt. „Baranek Shaun. Farmageddon”. Poczuliśmy się jak specjalni goście, ponieważ projekcja filmu odbyła się na dużej sali, tylko dla naszej grupy.
Poznaliśmy nowe przygody baranka Shauna i jego owczego stadka. Przez gwiezdne wrota wylądowała na ich farmie nowa przybyszka z odległej galaktyki – Lu-la. Lu-la uwielbia psoty, jest kosmicznie ciekawska i obdarzona niesłychanymi mocami. Mimo wielu prób przystosowania się do owczego środowiska, nie może jednak odnaleźć się na obczyźnie. Tęskni za bliskimi i czuje się samotna wśród stada dziwnych owiec. Baranek Shaun pomaga jej odnaleźć dom i wrócić do rodziny. Nie jest to całkiem prosta sprawa, ale w końcu pokonują wszystkie czyhające na nich niebezpieczeństwa.
Wyjazd nie mógł obyć się bez wizyty w McDonald`s, w którym dzieci zamówiły sobie ulubione przekąski.

Więcej…

Bez tytułu