20160909_093400

9 września 2016r uczniowie naszej szkoły wraz z p. W. Wiśniewską i p. E Wiśniewskim wzięli udział w XVI Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru.
Uroczystości rozpoczęły się przy Pomniku Katyńskim w parku zwierzynieckim. Zgromadzonych powitał T. Chwiedź, przewodniczący Zarządu Głównego Związku Sybiraków. O roli nauczycieli na syberyjskich zsyłkach mówił R. Sadowski, dyrektor Muzeum Wojska w Białymstoku. Błogosławieństwa przed marszem jego uczestnikom udzielono w trzech obrządkach; katolickim, prawosławnym i ewangelicko- augsburskim. W marszu uczestniczyli ci, którzy przeżyli stalinowskie wywózki na Sybir i do Kazachstanu, przedstawiciele władz państwowych, goście z zagranicy, jak i liczne grupy młodzieży ze szkół z całej Polski. Po przemarszu do kościoła pw. Ducha Świętego zgromadzeni wzięli udział we mszy świętej. Następnie przy Pomniku-Grobie Nieznanego Sybiraka odśpiewano hymn Związku Sybiraków, złożono kwiaty i zapalono znicze.
Tematem tegorocznego Marszu byli ,, Nauczyciele polscy – zesłańcy Sybiru”.

Bez pamięci o przeszłości nie mamy przyszłości.
W. Wiśniewska

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast