Closed

Życie i kultura w średniowieczu

10 października, 2016 / / categories: Bez kategorii /

20160923_081711

23 września 2016 roku gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstruktor. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami ,,odbyli historyczną podróż w czasie”. Rekonstruktorzy odtworzyli dawną kulturę , w której ,, rycerze zakuci w zbroje i z mieczem w ręku nie szczędzili wysiłku, by bronić honoru i Ojczyzny”. Występ, który stał się „żywą lekcją historii”, wzbudził zainteresowanie wśród zgromadzonych. Prowadzący zadbali o miłą i przyjazną atmosferę. Na początku występu zaprosili uczniów do czynnego udziału w pokazie. Artyści przedstawili obyczaje i obrzędy epoki średniowiecza. W programie znalazły się pokazy walk z rycerzami. Odważni widzowie- Rafał Cendrowski klV i Daniel Kanicki kl. III gimnazjum – stoczyli pojedynek na szable. Uczniowie mieli również niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w uroczystej ceremonii pasowania na rycerza, próby ciężkiego miecza oraz zakuwania w dyby. Twórcy zaprezentowali różnego rodzaju broń, która składała się na rycerski rynsztunek. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali kolekcję rekwizytów. Po zakończeniu występu aktorzy nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Uczniowie naszej szkoły z pełnym zaciekawieniem oraz zaangażowaniem obserwowali pokaz, który poszerzył ich wiedzę na temat epoki średniowiecza.

W. Wiśniewska

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast