Closed

Mazury

14 października, 2016 / / categories: Bez kategorii /

wycieczka-wilczy-szaniec-29

W dniu 28 września 2016r odbyła się szkolna wycieczka na Mazury, w której udział wzięło 42 uczniów naszej szkoły. Podczas podróży młodzież zwiedziła wiele ciekawych miejsc. Pierwszym etapem wycieczki był Wilczy Szaniec w Gierłoży. W samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hitlera. Oprowadzająca nas pani przewodnik opowiadała o budowie kompleksu, życiu codziennym żołnierzy, zamachu na Hitlera oraz wysadzaniu bunkrów przed nadciągającą Armią Czerwoną. Po spacerze wśród ruin bunkrów i baraków uczniowie wraz z opiekunami: p. W. Wiśniewską, p. M. Szczuka- Bagińską i p. K. Tarasko pojechali do sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce. Z pewnością wszystkich zachwyciła bazylika z przepięknym barokowym wystrojem (oryginalne freski, malowidła ) oraz ruchome organy. Atrakcją był niewątpliwie przepiękny koncert organowy. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Reszla, w którym znajduje się tzw. zamek biskupów warmińskich. Z Reszla ruszyliśmy do parku linowego w Spychowie. Różnorodność przeszkód nie pozwoliła na nudę. Strach w oczach, śmiech, przełamywanie własnych słabości i możliwość oglądania krajobrazu mazurskich jezior z ,,lotu ptaka” zapewniły niezapomniane wrażenia.

W. Wiśniewska

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast