Closed

Narodowe Święto Niepodległości

11 grudnia, 2016 / / categories: Bez kategorii /

100_5605

Apel z okazji Święta Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły. 11 listopada to dla każdego Polaka ważna data- symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. W przeddzień tego święta młodzież szkolna uczestniczyła w apelu upamiętniającym tę datę. Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych przekazanych przez uczniów starszych klas. Młodsi uczniowie przypomnieli wiersz,, Kto ty jesteś?”, ,,To jest Polska” oraz piosenkę ,,Płynie Wisła płynie”. Wspólnie z wychowawczyniami wykonali piękne kotyliony.
11 listopada społeczność szkolna świętowała wspólnie z przedstawicielami władz gminy i strażakami z OSP w Przytułach. Zgromadzeni uczestniczyli we mszy świętej poświęconej Ojczyźnie. Następnie złożono kwiaty i zapalono znicze w miejscach dla nas symbolicznych: Grobie Nieznanego Żołnierza, Sybiraków, J. Tabortowskiego, A. Fleura oraz płycie poświęconej odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Zebrani wyrazili wdzięczność wszystkim tym, dzięki którym przetrwał nasz język, religia, kultura i tradycja. Na zakończenie uroczystości minutą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich poległych w obronie Ojczyzny.

W. Wiśniewska

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast