Closed

Jasełka 2016

22 grudnia, 2016 / / categories: Bez kategorii /

dsc07574

  Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku… Uroczystość zaczęła się jednak nieco inaczej… Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Przytułach przypomniała zebranym, iż szkoła przystąpiła do Konkursu Ekologicznego pt. „ Dbajmy o środowisko, segregując odpady”, którego organizatorem był Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. Z z o.o. w Łomży. Organizatorzy pojawili się – zupełnie niespodziewanie – by wręczyć dyplom i nagrodę za I miejsce uczniowi klasy III gimnazjum – Kamilowi Karwowskiemu (otrzymał tablet, zaś szkoła otrzymała sprzęt nagłaśniający). Serdeczne gratulacje dla Kamila 🙂 Po tym miłym akcencie rozpoczęła się część oficjalna uroczystości.
Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej przedstawili Jasełka. Maryja z Józefem oraz ochrona, dresiarze, śmierć, rada diabelska i Herod w tarapatach, to tylko niektóre postacie, które zabawnie z poczuciem humoru przedstawiły spisek heroda z radą diabelską i historię Narodzenia Jezusa.
Wszyscy uczniowie z ciekawością śledzili każdy akt. Humorystyczny V aktowy scenariusz i przepięknie po aktorsku zagrane sceny bardzo podobał się uczniom i zaproszonym gościom.
Gra na fletach i śpiew kolęd uczniów pod kierunkiem p. Ewy Sachy przeniósł nas w świąteczny czas.
W tym dniu też została podsumowana akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom i Szlachetna Paczka, w której uczniowie pierwszy raz wzięli udział. Na ręce Pani Dyrektor katecheci szkoły p. Anna Domurat i ks. Tomasz Czarnowski przekazali podziękowanie za udział szkoły w przedświątecznych akcjach.

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast