Closed

Bal Wszystkich Świętych

26 października, 2016 / / categories: Bez kategorii /

bal-przytuly

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach odbył się 25 października „Bal Wszystkich Świętych”. Salę wypełniły szeregi świętych. Święty Jan Paweł II, Święty Florian, Święty Franciszek, Święta Łucja, a także Święty Mikołaj, Maryja, aniołowie oraz inni święci pojawili się.
Pani Dyrektor powitała uczestników i dokonała uroczystej inauguracji balu, a do odważnego naśladowania wspaniałych świętych zachęcała organizatorka balu – katechetka.
Na balu nie mogło zabraknąć tańców integracyjnych, które prowadziły wolontariuszki Szkolnego Kała Caritas. W rolę wodzireja wcielił się ksiądz wikariusz i poprowadził zabawy, które okazały się niezbędne i wzbudzały ogromne emocje wśród uczestników. Bal dzięki zaangażowaniu wychowawców i rodziców, którzy pomogli swoim pociechom przygotować stroje był wydarzeniem integrującym społeczność uczniowską, a jednocześnie przybliżył najmłodszym życiorysy i postawy świętych.
Atrakcje trudno wymienić, a okrzykom radości nie było końca. Wszyscy uczestnicy balu zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. „Bal Wszystkich Świętych” przeniósł wszystkich w zupełnie inną, nadziemską rzeczywistość, w której liczą się dobre relacje, wzajemny szacunek, radość i szczęście drugiego człowieka.

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast