Closed

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

10 października, 2016 / / categories: Bez kategorii /

1475402662296

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku ŚDTM obchodzony był 30 września 2016 roku. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Szczegółowy opis akcji:http://www.wmtday.org/pl. Akcja ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do przypomnienia i utrwalenia tabliczki mnożenia, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Nasza szkoła również przystąpiła do akcji. 30 września 2016r. w szkole królowała Tabliczka Mnożenia i było to widoczne w klasach i na szkolnych korytarzach. Utworzone były plakaty na których można było potrenować obliczenia. Podczas treningów uczniowie między sobą rywalizowali, współpracowali i przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności. Tego dnia, zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, przystąpiliśmy do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia: ŚDTM. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli testy kwalifikacyjne na 100%. Utworzyli Oni specjalną Komisję Egzaminacyjną. W tym dniu role trochę się odwróciły i to uczniowie mogli odpytywać nauczycieli. Komisja Egzaminacyjna przepytywała dorosłych i rówieśników. Taka zamiana ról była wielkim przeżyciem dla Wszystkich.
Wszyscy egzaminowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły pomyślnie zdali egzamin, uzyskując tytuł i odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. ŚDTM 2016 upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji.

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast