Closed

Wyjazd do Teatru

1 stycznia, 2017 / / categories: Bez kategorii /

20161130_112708

      30 listopada dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami wyjechały do Teatru Lalki i Aktora w Łomży na spektakl „Rosnę”. Maluchy zostały zaproszone do nieba, między chmury, skąd mogły zajrzeć przez okno do mieszkania Mamy i obserwować co się dzieje, gdy pojawia się na świecie mały człowiek. Zwyczaje, codzienne czynności nabierają wówczas magicznych barw i znaczeń. Spektakl nie odpowiada na pytanie „skąd się biorą dzieci?”, lecz może być tematem do rozmowy o narodzinach i wzrastaniu. Rosną Anioły, brzuszek Mamy, także mała Ola, rozwija się i uczy na oczach dzieci.
Widowisko zachwyciło i wzruszyło maluchy, które na koniec uczestniczyły we wspólnej zabawie. Mimo braku słów, treść była czytelna nawet dla przedszkolaków, a brak dialogów potęgował skupienie młodych widzów.
Dzieci weszły także na wieżę widokową teatru, skąd obejrzały panoramę miasta. Wróciły zadowolone i pełne nowych wrażeń.

Więcej…

Zmiana czcionki
Kontrast