Closed

Mikołaju, Mikołaju…

19 grudnia, 2023 / / categories: Bez kategorii /

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana, po dolnym i górnym korytarzu, kręciły się dzieci oraz przemykała młodzież, wszyscy ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali:

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???

O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

 I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci i młodzież, i nie tylko J doczekali się wizyty upragnionego Mikołaja. Jego pojawienie się w szkole zwiastował dzwoneczkiem pomocnik. Nasz „miły gość” przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, na powitanie Mikołaja, zaprezentowały wierszyki, piosenkę, a także obiecały, że postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarował wszystkich słodkimi upominkami przyjmowanymi z wypiekami na twarzy i z nieskrywaną radością. I pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego inne dzieci. Do zobaczenia za rok, drogi Mikołaju!!!

M.Szczuka- Bagińska

Zmiana czcionki
Kontrast