Closed

Czytamy… nie tylko na przerwie.

13 grudnia, 2023 / / categories: Bez kategorii /

Październik 2023 r. br. był miesiącem bicia rekordu w czytaniu na przerwach. Działo się tak, ponieważ nasza szkoła wzięła udział w IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie – „Przerwa na czytanie”. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Organizatorki przedsięwzięcia – p. Beata Borawska i p. Monika Szczuka – Bagińska zorganizowały czytelnikom specjalny kącik czytelniczy. Znalazł się tam stolik z mnóstwem różnego rodzaju książek, wygodnym fotelem, miękką poduszką i cieplutkim kocem. W tak przyjemnych warunkach uczniowie – podczas przerw – samotnie lub w grupkach – czytali książki – głównie lektury szkolne. Młodzi czytelnicy przekonali się, iż czytanie jest świetną odskocznią od rzeczywistości, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Zatem warto sięgać po książkę, czytanie przynosi wyłącznie same korzyści.

M. Szczuka, B.Borawska

Zmiana czcionki
Kontrast