Closed

Andrzejki w klasach 1-3

13 grudnia, 2023 / / categories: Bez kategorii /

                „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny  zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są dobrą okazją do wspólnej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych”.

            I tak właśnie było też i w naszej szkole. W ostatnim dniu listopada odbyła się  zabawa andrzejkowa dla uczniów klas młodszych.  Imprezę andrzejkową rozpoczęli wychowawcy klas, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Uświetniły ją znane i lubiane, przeboje muzyki współczesnej, Dzieci, kultywują tradycje związane z wigilią św. Andrzeja i pod czujnym okiem wychowawców i Samorządu Uczniowskiego losowały wróżby przepowiadające przyszłość. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej atmosferze.

                                                                                           Wychowawcy klas I-III

Zmiana czcionki
Kontrast