Film „Szczęście Mikołajka”

15 marca, 2023 / / categories: Bez kategorii /

10 marca 2023 r. uczniowie klasy I, II, III i IV wraz z opiekunami wybrali się do Kina „Millenium” w Łomży na film animowany „Szczęście Mikołajka”.

Film był prezentowany na Festiwalu w Cannes. Jest to opowieść o przygodach jednego z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów wszech czasów – Mikołajka, a także o perypetiach jego twórców. Jednym z nich był Rene Goscinny, współautor „Asteriksa i Obeliksa”.

Mikołajek to mały chłopiec, który wszędzie robi wiele zamieszania. Piszą o nim książki, rysują komiksy, kręcą filmy. Przeżywa mnóstwo zwariowanych przygód, które nie zawsze dobrze się kończą. Wszystkie jednak są pełne humoru, ciepła i życiowej mądrości. Ukazują siłę przyjaźni, potęgę wyobraźni i sposób na znalezienie w codziennych sytuacjach radości życia.

Dzieci z przyjemnością obejrzały film, który był w części odzwierciedleniem ich dziecięcego świata przygód, sytuacji i marzeń. Dziękujemy Pani Dyrektor za zorganizowanie wyjazdu do kina.