Closed

Pinokio

19 lutego, 2023 / / categories: Bez kategorii /

09.02.2023 roku odbył się wyjazd przedszkolaków z klas 0A i 0B do Łomży na spektakl pt. ”Pinokio” wystawiany przez Wrocławski Teatr IN-ART. 

Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklu.  

Kiedy dotarliśmy na miejsce, dzieci z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znalazły. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria i aktorzy. Nie mogły oderwać oczu od tego, co działo się na scenie. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Gdy zgasły światła przedszkolaki obejrzały fascynujące przygody drewnianego pajacyka. W pierwszej scenie staruszek imieniem Dżepetto wystrugał z drewna pajacyka. Nie był to jednak zwykły kawałek drewna i nie był to zwykły pajacyk, tylko nieznośny urwis imieniem Pinokio. Tak się zaczęła pełna niebezpiecznych przygód opowieść. Pajacyk okazał się niesforny i kapryśny, uciekł od swojego tatusia i przyłączył się do grupy wędrownych cyrkowców, potem wraz z Lisem i Kotem udał się do miasta Chwytajcymbałów, następnie przebywał w Krainie Pracowitych Pszczół. Ze swoich przygód Pinokio czerpał doświadczenia, uczył się. Czuwała nad nim Błękitna Wróżka, która odpowiednio karała go lub nagradzała. Największą nagrodą była przemiana Pinokia z drewnianego pajacyka w chłopca. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego nie wolno kłamać i co może spotkać kogoś, kto nie słucha rad dobrych przyjaciół.  

Nasi mali widzowie żywiołowo reagowały na zachowanie i decyzje podejmowane przez głównego bohater. Podpowiadały mu co ma zrobić, jak się zachować. Wchodzenie w interakcje z aktorami sprawiło im ogromną radość. 

 

                                                                                 Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych 0A i 0B
Zmiana czcionki
Kontrast