Closed

Karnawałowe tańce i zabawy

23 stycznia, 2023 / / categories: Bez kategorii /

Już karnawał włożył maskę,

drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!

Wpadł jak wicher do pokoju.

W czym?

W karnawałowym stroju!

Dorota Gellner

          Karnawał to czas zabaw, przyjęć i balów. Rozpoczyna się od Trzech Króli, a trwa do wtorku przed Środą Popielcową.

          Najmłodsze dzieci wyczekiwały z niecierpliwością na ten dzień. Od rana, 17 stycznia, na dolnym korytarzu pojawiły się przeróżne czarodziejskie postaci. Spacerowały dostojne wróżki, księżniczki, królewny, przemykały białe aniołki, pojawili się piraci, kowboje, żołnierze, smoki, rolnicy, Indianie i wiele innych niecodziennych postaci. Wszystkie dzieci radośnie bawiły się i tańczyły wraz ze swoimi paniami na sali gimnastycznej przy znanych i lubianych hitach muzyki disco polo oraz dziecięcych przebojach.

           Nie obyło się też bez posiłku, nad którym czuwały jak zwykle niezastąpione mamusie.  To one przygotowały w każdej klasie różnorodne poczęstunki: pizzę , kanapki, tosty, owoce, ciasta i zdrowe napoje w postaci kompotów. Po wzmożonej aktywności ruchowej, jedzenie znikało ze stołu błyskawicznie.

                   Czas zabawy karnawałowej minął bardzo szybko  w wesołej i radosnej atmosferze. Do następnego karnawału musimy czekać cały rok.

Panie z punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i klas I – III

Zmiana czcionki
Kontrast