Closed

Mikołaju, Mikołaju…

9 grudnia, 2022 / / categories: Bez kategorii /

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. A najmłodsi dodatkowo podśpiewywali:

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje w okna zagląda i nasłuchuje

Gwiazdką w okna świeci – gdzie są grzeczne dzieci???

O każdym grzecznym dziecku pamięta stary dziadunio, Mikołaj Święty.

Co za radość będzie, gdy do nas przybędzie…

 I przybył … po długim oczekiwaniu dzieci doczekały się wizyty upragnionego Mikołaja. Podczas spotkania w salach lekcyjnych, wszystkim towarzyszył miły nastrój .Usłyszeliśmy dzwonek i pojawił się nasz „miły gość”. Przeprosił, że tak długo wszyscy musieli na niego czekać, ale w drodze utknął w korku, a potem naprawiał kopytko swojemu reniferowi. Na szczęście dotarł, gdy jeszcze byliśmy w szkole. A dzieci, na powitanie Mikołaja zaprezentowały wierszyki, piosenki, a także obiecały, że będą grzeczne i postarają się, nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarzył dzieci upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością. Na zakończenie wizyty Mikołaj ,pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć.  Więc… do następnego roku drogi Mikołaju!!!

My ten miły nastrój przedłużyliśmy konkursem na” Najpiękniejsze przebranie Mikołajkowe”, ogłoszonym przez Panią Dyrektor. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów najmłodszych ( oddział przedszkolny , OA raz OB)  oraz dla uczniów klas I-III.

Wyróżnieni uczniowie z klas przedszkolnych:

– Maria Włodkowska –punkt przedszkolny

– Weronika Wiśniewska  – OA

– Olga Vanuk –  OB

Wyróżnieni uczniowie z klas I-III:

– Gabriela Górska – klasa II

– Antoni Święcica – klasa I

-Dominika Duchnowska klasa -III

Wszystkim serdecznie w imieniu Pani Dyrektor dziękujemy ,za udział w zabawie

 i konkursie , a nagrodzonym serdecznie gratulujemy .

 To był cudowny, ciekawy dzień… – Długo będziemy go pamiętać… – Lubię mikołajki… – to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… Wszyscy więc czekamy już teraz, na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

B.Mieczkowska , E. Ziółek , E .Sacha , L. Rybicka , Joanna Wądołowska

Zmiana czcionki
Kontrast