Closed

Spektakl „Skarb to nie tylko złoto”

24 listopada, 2022 / / categories: Bez kategorii /

     22 listopada 2022 r. gościliśmy w naszej szkole aktorki Agencji Artystycznej „Blaszany Bębenek” z Chrzanowa, które przedstawiły najmłodszym widzom bajkę pt. „Skarb to nie tylko złoto”.

      Dwaj sympatyczni i śmieszni krasnale: starszy – Gerda i młodszy – Trucuś, wyruszają na polecenie króla do lasu, aby odnaleźć roślinę potrzebną do sporządzenia mikstury. Zioło ma być skuteczne na wypędzenie z zamku dokuczliwych nietoperzy.

    Bohaterowie bez wahania wyruszają w pełną zabawnych, ale i niebezpiecznych przygód drogę. Nie może się też obyć bez sprzeczek, kłótni i nieustannych  rozstań. Podczas długiej i uciążliwej wędrówki napotykają wiele trudności, w pokonaniu których pomagają im mali widzowie. To dzięki zaangażowaniu dzieci Trucuś zostaje uwolniony z pajęczej sieci. Mali widzowie udzielają też cennych wskazówek leśnym skrzatom w odnalezieniu tajemniczej rośliny.

    Bajka niesie przesłanie, że dzięki wzajemnemu zaufaniu,  przebaczeniu, pomocy, zrozumieniu i przyjaźni można osiągnąć zamierzony w życiu cel. Uczy też, żeby słuchać starszych, którzy służą cennym doświadczeniem i potrafią udzielić mądrych rad. Aktorki świetnie zaangażowały też dzieci do wspólnych zabaw ze śpiewem  w „krasnalowych rytmach”.

Wychowawczynie:  punktu przedszkolnego, oddziałów przedszkolnych i klas I-III

Zmiana czcionki
Kontrast