Closed

104. Rocznica Odzyskania Niepodległości

13 listopada, 2022 / / categories: Bez kategorii /

Naród , który nie szanuje swej przeszłości,

                    Nie zasługuje na szacunek teraźniejszości

                                       I nie ma prawa do przeszłości.

                                                                     Józef Piłsudski

                   10 listopada w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa Polaków,  po 123 latach niewoli, gdyż dzieje naszej Ojczyzny to nie tylko dni szczęśliwe i spokojne.

                  Chcąc przybliżyć nadejście wolności , Polacy wzniecali powstania narodowe, przelewali krew, cierpieli na zesłaniu i w więzieniach zaborców. Jednakże nasi pradziadowie mieli Ojczyznę w sercu.

                Z tej okazji w naszych szkolnych murach odbył się uroczysty apel. Rozpoczął się wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem o godz 11.11 ,, Mazurka Dąbrowskiego’’, wpisując    się tym samym w ogólnopolską akcję ,,Szkoła do Hymnu’’. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali montaż słowno- muzyczny. Recytatorzy przypomnieli trudną drogę narodu polskiego do wolności. Podkreślano wielkie zasługi wielu patriotów (polityków i wojskowych) dla odzyskania wolności przez nasz kraj. Recytacje uczniów były przeplatane pieśniami legionowymi i patriotycznymi. Młodzi artyści wprowadzili zgromadzonych w atmosferę  refleksji i zadumy. Cała społeczność szkolna  wraz z zaproszonymi gośćmi odśpiewała na koniec ,, Rotę’’. Patriotyczny charakter akademii podkreślały galowe stroje  i flagi narodowe wykonane przez dzieci oraz przypięte do piersi uczestników kotyliony, nadając całemu wydarzeniu powagę i majestatyczność.

              Jesteśmy dumni, że nasza szkoła godnie uczciła 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

              Dziękujemy naszej Pani Dyrektor za pomoc w organizacji uroczystości . Serdeczne podziękowania za przybycie i wzięcie udziału w akademii kierujemy też do Pana Wójta  Gminy , ks. Proboszcza , Pana Doktora oraz Pani Doroty Rakowskiej z Rady Rodziców.

                                                   Lidia Rybicka, Beata Borawska , Ewa Sacha

Zmiana czcionki
Kontrast