Jesienny las chowa skarby dla nas

13 listopada, 2022 / / categories: Bez kategorii /

Pod takim hasłem zorganizowany został w październiku konkurs plastyczny dla uczniów pierwszego etapu edukacyjnego. Konkurs miał na celu:

• rozwijanie i kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci,
  • ukazanie za pomocą różnych technik plastycznych uroku i niezwykłości jesiennego lasu oraz jego znaczenia i korzyści,
  • kształtowanie nawyków proekologicznych związanych z właściwym zachowaniem i ochroną lasów, które są naszym narodowym bogactwem.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów, których zadaniem było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3 różnorodnymi technikami plastycznymi.

Komisja konkursowa w składzie: pani Elżbieta Kozikowska, pani Magdalena Maria Mrozek oraz pani Małgorzata Adamska dokonała wyboru najciekawszych prac. Podczas oceny zostały wzięte pod uwagę następujące kryteria:

• samodzielność,
  • pomysłowość,
  • zgodność z tematem,
  • różnorodność zastosowanych środków plastycznych,
  • walory artystyczne.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

• Gabriela Górska – klasa II,
  • Nikola Kamalska – klasa II

II miejsce:

• Dominika Rodzim – klasa I,
  • Emilia Zalewska – klasa II,
  • Dominika Duchnowska – klasa III

III miejsce:

• Maja Ciborowska – klasa I,
  • Anna Michnowska – klasa III

Wyróżnienia:

• Dominika Cwalińska – klasa II,
  • Daniel Mieczkowski – klasa II.

Dziękujemy Pani Dyrektor za ufundowanie i wręczenie zwycięzcom oraz uczniom wyróżnionym nagród książkowych.

Wszystkim uczestnikom  serdecznie gratulujemy i zachęcamy do czynnego udziału w innych konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

Elżbieta Ziółek, Joanna Wądołowska, Bogusława Mieczkowska,

Lidia Rybicka, Ewa Sacha