Closed

Uczniowie listy piszą…

1 listopada, 2022 / / categories: Bez kategorii /

25 października br. w Hali Kultury w Łomży w baśniowo – jesiennej scenerii odbyło się podsumowanie konkursu literackiego „List do postaci z bajki lub baśni” zorganizowanego przez Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów.

Konkurs adresowany był do uczniów klas V – VIII szkół podstawowych z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zadaniem uczestników było napisanie listu do postaci z bajki lub baśni o tematyce nawiązującej do przygód bohaterów. Założeniami konkursu było: zainteresowanie tradycyjną formą korespondencji, rozwijanie wyobraźni, zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną i popularyzacja gatunków literackich jakimi są bajka, baśń.

Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Łucja Wądołowska (kl. VII), Oliwia Zalewska (kl. VII), Julia Góralska (kl. VIII), Dominika Mikucka (kl. VIII). Wszystkie uczennice – wraz z opiekunem – p. Moniką Szczuka – Bagińską uczestniczyły w finale konkursu. Stanowił on niezwykłe wydarzenie, bowiem wystąpili młodzi akordeoniści oraz uczniowie I LO w Łomży z wyjątkowym muzycznym repertuarem.

Spośród 52 złożonych prac komisja oceniająca przyznała nagrody oraz wyróżnienia. Wyróżnienie w kategorii klas VII – VIII otrzymała Julia Góralska, pisząc list do bohaterki baśni H.Ch. Andersena – dziewczynki z zapałkami. Nagrodzone oraz wyróżnione prace zostały odczytane. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy oraz szkolni opiekunowie dyplomy.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom konkursu za wspaniałe reprezentowanie szkoły.

Monika Szczuka- Bagińska

Zmiana czcionki
Kontrast