Closed

Pamiętamy o Was!

30 października, 2022 / / categories: Bez kategorii /

W dniu Zaduszek, w czas jesieni,

  odwiedzamy bliskich groby,

zapalamy, zasmuceni,

małe lampki – znak żałoby.

Władysław Broniewski „Zaduszki”-fragment 

           Zbliżają się uroczystości Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, które przypadają 1 i 2 listopada. Te dni każą się nam zatrzymać i zastanowić nad sensem i celem naszego życia oraz przemijalnością tego świata. To szczególnie w tym czasie odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych i przywołujemy pamięć o tych, którzy walczyli, nie szczędząc krwi, a nawet poświęcając swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.

       W dniu 28 października 2022 r. uczniowie klasy II udali się na Cmentarz Parafialny, by uporządkować symboliczny Grób Nieznanego Żołnierza oraz oddać cześć wszystkim żołnierzom, którzy polegli w walkach o wolność i niepodległość Polski. Uczyniliśmy to poprzez wspólną modlitwę, zapalenie znicza i ustawienie wazonu z kolorowymi wrzosami. Udaliśmy się też na Grób Sybiraków oraz majora Jana Tabortowskiego, pseudonim „Bruzda”. Im też złożyliśmy hołd modlitewny i zapaliliśmy symboliczne lampki. 

              Pamiętaliśmy też o nawiedzeniu grobów zmarłych nauczycieli – pana dyrektora Waldemara Wiśniewskiego i pani Wiesławy Wiśniewskiej, którzy nadal żyją w naszej pamięci i stanowią nieodłączną część tradycji naszej szkoły. 

      Na koniec dzieci udały się na groby swoich bliskich, aby poprzez modlitwę okazać im wdzięczność,  pamięć i szacunek. Każde z nich starało się zachować powagę i zadumę w ten szczególny, jesienny czas.  

 

Elżbieta Ziółek, Lidia Rybicka, Mariusz Mrozek

Zmiana czcionki
Kontrast