Closed

Warszawski, kolorowy dzień…

30 października, 2022 / / categories: Bez kategorii /

Długo uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach czekali na ten dzień. Wreszcie nadszedł (18 października 2022 r.)…, a wraz z nim upragniona wycieczka do Warszawy, którą zorganizowała p. Monika Szczuka – Bagińska. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki Kopernik, które stanowi prawdziwy raj dla miłośników nauki, także dzieci. Mogliśmy tutaj samodzielnie  odkrywać tajemnice natury, przeprowadzać różnorodne doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. W tym miejscu każdy sam dla siebie jest przewodnikiem; jest badaczem i odkrywcą wg swoich zasad. Mogliśmy sami przeprowadzać różnorakie eksperymenty, przekonując się, jak nasze zmysły pozwalają odbierać świat. Mogliśmy sprawdzić możliwości swojego ciała na łożu Fakira, postrzegania kolorów, podatności na iluzję. Oglądaliśmy wystawę „Przyszłość jest dziś – Cyfrowy Mózg”, przekonując się, czy można ufać maszynom, czy sztuczna inteligencja myśli. Jednak największe wrażenie zrobiło na nas auto przyszłości – autonomiczny samochód.

Pełni wrażeń na więcej ruszyliśmy zwiedzać Stadion Narodowy. Nasz program to „Piłkarskie Emocje”, a trasa skupiona była na sportowym aspekcie areny. W czasie wycieczki trwającej przeszło godzinę zobaczyliśmy najbardziej historyczne miejsca stadionu, który nie bez powodu nazywany jest domem reprezentacji Polski. Pani przewodnik oprowadziła nas po strefie zawodniczej i pokazała szatnię naszej reprezentacji. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziło tutaj miejsce zajmowane przez Roberta Lewandowskiego. Wyjątkowo ciekawie słuchaliśmy ciekawostek związanych z przygotowaniami do meczów Biało – Czerwonych oraz o innych wydarzeniach mających miejsce na PGE Narodowym. Widzieliśmy miejsca odnowy biologicznej naszej drużyny, Press Room, gdzie wcielić mogliśmy się w dziennikarzy. Niesamowicie było zająć jedno z 58 tysięcy krzesełek na trybunach (siedzieliśmy w miejscach vipowskich!) i  patrzeć na płytę boiska. Przysłowiową wisienką na torcie był Punkt Widokowy, gdzie zdecydowana większość (nie licząc pojedynczych przypadków J) wręcz wbiegła, by z wysokości spoglądać na boisko, które zapisało w swej historii dziejowe wydarzenia.

Na zakończenie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z 30 piętra podziwialiśmy panoramę stolicy. Okazało się, że w tym samym czasie znana młodemu pokoleniu pewna tiktokerka nagrywała video. Młodzież przytulskiej szkoły – z racji urodzin – odśpiewała gromkie „sto lat”, zrobiła pamiątkowe zdjęcia i uściskiem dłoni pożegnała swą idolkę.

Regeneracja po intensywnym zwiedzaniu Warszawy miała miejsce w jednej z najbardziej znanych warszawskich galerii Złote Tarasy. Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy w godzinach wieczornych do Przytuł, gdzie pod szkołą oczekiwali już stęsknieni rodzice. Wycieczka – zdaniem uczniów – należała do bardzo udanych.

Monika Szczuka – Bagińska

Zmiana czcionki
Kontrast