Closed

Program „Umiem pływać”

27 października, 2022 / / categories: Bez kategorii /
Uczniowie klasy II  od 13 września do 18 października 2022 r. uczestniczyli w zajęciach sportowych organizowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Zajęcia odbywały się w każdy wtorek i czwartek na Pływalni Miejskiej w Kolnie. Obejmowały 10 spotkań, każde po 90 minut . Celem programu była aktywizacja fizyczna dzieci poprzez ćwiczenia, gry i zabawy w wodzie. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach na basenie. Pod czujnym okiem instruktora i ratownika dzieci poznały podstawowe zasady organizacji, higieny i bezpieczeństwa ćwiczeń w wodzie oraz uczyły się podstaw pływania. Należy podkreślić, że frekwencja  była zazwyczaj stuprocentowa.
  Ta forma aktywności fizycznej bardzo podobała się dzieciom. Wszyscy wykazywali ogromne zaangażowanie, determinację i chart ducha, podejmując coraz ambitniejsze wyzwania i pokonując własne słabości. Zajęcia stanowiły doskonałą okazję do wzajemnego współdziałania, koleżeńskości, zgodnej zabawy i aktywnego relaksu. Po zakończeniu ostatnich ćwiczeń udaliśmy się do pizzerii na frytki i nuggetsy z kurczaka. Szkoda, że to, co przyjemne –  kończy się tak szybko.
Elżbieta Ziółek, Lidia Rybicka
Zmiana czcionki
Kontrast