NIE DLA UŻYWEK I NAŁOGÓW

10 lipca, 2022 / / categories: Bez kategorii /

,,NIE DLA UŻYWEK I NAŁOGÓW’’

,,STOP NAŁOGOM, STOP UZALEŻNIENIOM”

3 lipca 2022r.podczas Festynu Rodzinnego nastąpiło uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursów; plastycznego ,,Nie dla używek i nałogów” literackiego ,,Stop nałogom, Stop uzależnieniom”.

Organizatorem konkursów była Szkoła Podstawowa w Przytułach na czele z Panią Dyrektor, we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która była fundatorem nagród dla zwycięzców i wyróżnionych

Celem konkursów było ukazanie zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych i moralnych następstw uzależnień. Pokazanie za pomocą różnych form literackich i plastycznych zjawisk patologicznych i ich negatywnych skutków społecznych. Zmuszenie do refleksji nad konsekwencjami ulegania nałogom. Zachęcenie do wolnego od nałogów oraz zwiększenie świadomości szkodliwości stosowania używek.

Laureaci konkursu plastycznego

W kategorii klas I-III

I miejsce– Daniel Mieczkowski(kl. I) oraz Natalia Góralska(kl. III)

II miejsce– Blanka Włodkowska(kl. II) oraz Tobiasz Załuski (kl. III)

III miejsce– Błażej Kozikowski (kl. II) oraz Łucja Chodnicka (kl. II)

Gabriela Góralska kl. I

Dominika Cwalińska kl. I

Patryk Szymański kl. I

Anna Michnowska kl. II

Ada Skrodzka kl. III

Wiktoria Zając kl. I

W kategorii klas IV- VIII

I miejsce- Julia Góralska(kl. VII) oraz Jakub Zejer (kl. VII)

II miejsce – Nikola Borowska ( kl. VII) oraz Paulina Góralska(kl. VI)

III miejsce – Monika Mrozek (kl. IV) oraz Łucja Wądołowska(kl. VI)

Marcin Czaplicki kl. V

Zuzanna Święcica kl. V

Maja Gwiazdowska kl. V

Zuzanna Kowalewska kl. VI

Paweł Święcica kl. VII

Nikola Zebrowska kl. VII

Laureaci konkursu literackiego

I miejsce- Zuzanna Święcica( kl. V) oraz Rafał Filipkowski(kl. VIII)

II miejsce- Łucja Wądołowska(kl. VI) oraz Monika Mrozek(kl. IV)

III miejsce- Oliwia Zalewska( kl. VI) oraz Paweł Święcica(kl. VII)

Nikola Borowska kl. VII

Dawid Duchnowski kl. VIII

Julia Góralska kl. VII

Wszyscy młodzi artyści  otrzymali  z rąk Pana Wójta pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor(która jest członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), Panu Wójtowi, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży naszej szkoły .Za wzięcie udziału , wykonanie pięknych i ciekawych prac oraz utworów. Nasza szkoła w Przytułach jest dumna , że ma takie talenty wśród swoich wychowanków.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Lidia Rybicka, Ewa Sacha, Elżbieta Ziółek