Closed

Zakończenie roku szkolnego 2021/22

30 czerwca, 2022 / / categories: Bez kategorii /

Po miesiącach wytężonej pracy, 24 czerwca 2022 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przytułach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

     W podniosłej atmosferze odbyła się najpierw ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i ślubowania absolwentów. Następnie uczniowie klasy VIII za pomocą wierszy i piosenek  wspominali lata spędzone w murach tej szkoły oraz dziękowali  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w  ich nauczanie i wychowanie.

   Miłą niespodziankę dla absolwentów przygotowali uczniowie klasy VII, którzy dobrym słowem i ciekawym prezentem pożegnali starszych kolegów.

   Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez Panią Dyrektor i Wychowawców nagród za wysokie wyniki w nauce i sukcesy osiągnięte w konkursach.  Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

   Część oficjalną uroczystości zakończyły przemówienia Wójta Gminy Przytuły Pana Kazimierza Ramotowskiego i  Pani Dyrektor Joanny Wądołowskiej podsumowujące rok szkolny z życzeniami dla wszystkich uczniów udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody. Aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

   Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

Zmiana czcionki
Kontrast