Closed

ZAJĘCIA W KÓŁKU BIOLOGICZNYM

28 maja, 2022 / / categories: Bez kategorii /

W każdy czwartek grupa uczniów z kl. V naszej szkoły uczestniczy w zajęciach Kółka Biologicznego pt. „Biologia dwujęzycznie oczami przyrodnika – ciekawi świata”. Jest ono innowacją wykorzystującą umiejętności przyrodnicze w powiązaniu ze słownictwem z języka angielskiego. Jego program przeznaczony jest nie tylko dla uczniów szczególnie zainteresowanych biologią, ale również dla tych którzy dopiero odkrywają swoje pasje i zainteresowania. Treści realizowane na zajęciach koła są bardzo różnorodne, więc każdy młody odkrywca jest w stanie znaleźć coś dla siebie – od budowy roślin czy zwierząt, po anatomię człowieka, aż po eksperymenty biologiczne. Uczniowie mają możliwość rozwijać wiedzę i umiejętności wykorzystując pomoce dydaktyczne pozyskane przez p. Dyrektor z programu „Laboratoria przyszłości” m.in.: nowy mikroskop, kolekcję zwierząt bezkręgowych i kręgowych zatopionych w szkle, co umożliwia dokładne oglądanie ich ze wszystkich stron.

             Na zajęciach przyjrzeliśmy się budowie pajęczaków, ich wylince. Uczniowie wykonali lapbooki. Poprzez gry dydaktyczne, które bawią i uczą, pogłębiali wiedzę przyrodniczą oraz zasób słownictwa z j. angielskiego. Poznaliśmy szkło laboratoryjne i mikroskop, a także wykonywaliśmy wspólnie eksperymenty. Młodzi biolodzy doskonalili umiejętność obserwacji mikroskopowych. Wykorzystali do tego gotowe preparaty dostępne w pracowni biologicznej oraz przygotowywali własne, m.in. z włosów, warzyw, owoców czy próbek wody z różnych zbiorników wodnych. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem co świadczy, że nauka może być ekscytująca.

Mariusz Mrozek

Zmiana czcionki
Kontrast