Closed

Co roku 18 maja nasza szkoła obchodzi Święto Patrona – Papieża Jana Pawła II. Dzień ten jest wielkim wydarzeniem w życiu szkoły, w którym w szczególny sposób wspominamy postać św. Jana Pawła II. Jest to czas zadumy nad jego słowami, to pamięć, oddanie i zjednoczenie z Patronem, najwybitniejszym nauczycielem i wychowawcą oraz wielkim przyjaciel dzieci i młodzieży.

Patron – to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje i wprowadza uczniów w świat wartości. To osoba, która swoim życiem daje przykład, wskazania – co robić, jak żyć, jak postępować? To wielki zaszczyt mieć takiego Patrona, ale też zobowiązanie.

          102 – lecie Urodzin Jana Pawła II uczciliśmy zapaleniem zniczy pod popiersiem upamiętniającym Naszego Patrona. Były lekcje poświęcone przybliżeniu biografii Jana Pawła II.  Uczniowie naszej szkoły klasy I – III przygotowały  koncert – ,,Śpiewamy dla Jana Pawła II”. Na zakończenie koncertu cała społeczność szkolna zaśpiewała ulubiona pieśń oazową  Jana Pawła II „Barkę”.  Wszyscy uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w teście wiedzy o Janie Pawle II. A oto zwycięzcy:

I miejsce:

 – Zuzanna Święcica klasa V

– Jan Duchnowski klasa VIII

– Rafał Filipkowski klasa VIII

II miejsce:

– Dominik Mikucki klasa IV

III miejsce:

– Łucja Wądołowska klasa VI

Po konkursie wiedzy odbyły się rozgrywki sportowe w piłkę nożną „Gramy z Janem Pawłem II”.

Wyniki dziewcząt:

I miejsce-klasa V

II miejsce -klasa VII

II miejsce – klasa VI

III miejsce – klasa IV

Wyniki chłopców:

I miejsce-klasa VIII

II miejsce – klasa VII

III miejsce – drużyna klas IV-VI

  Po zakończeniu zmagań  przyszedł czas na uhonorowanie nagrodami. Pani Dyrektor wręczyła biorącym udział w rozgrywkach sportowych piękne dyplomy, a zwycięzcom w kategorii wiedzy książkami Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów. Pani Dyrektor za nagrody, p. E. Sacha  za poprowadzeniu koncertu,  p. M. Mrozek, A. Ramotowskiemu  za rozgrywki sportowe, p. P. Kalinowskiej  za u dział w pracach    konkursu  wiedzy  uczniom za udział w konkursach.    Gratulujemy zwycięzcom.    

A.D.

Zmiana czcionki
Kontrast