Closed

Międzynarodowy Dzień Ziemi

5 maja, 2022 / / categories: Bez kategorii /

W piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”. Z tej okazji uczniowie młodszych klas zasadzili kolorowe kwiatki w wazonie przed szkołą. Będą teraz o nie dbać, by pięknie rosły, kwitły. Uczniowie starszych klas IV-VIII wykonali wystawę plakatów na korytarzu szkolnym, a następnie poszczególne grupy zaprezentowały projekty edukacyjne promujące działania dla klimatu w naszej gminie. Projekty wzięły udział w ogólnopolskim konkursie  pt. „Szkolny projekt dla klimatu” pod patronatem „Fundacja Nasza Ziemia”. Głównym celem przeprowadzonych badań było promowanie ekologicznych postaw i nawyków, budowanie wrażliwości społecznej w zakresie dbałości o stan środowiska naturalnego oraz edukacja i budowanie świadomości na temat konsekwencji zmian klimatu i globalnego ocieplenia. Uczniowie podkreślali, że od postaw i wiedzy młodego pokolenia jest uzależnione powodzenie dalszych działań związanych z ochroną środowiska naturalnego. W projektach szkolnych  znalazły się pomysły na ograniczanie występowania dwutlenku węgla w atmosferze, sposoby na zmniejszenie ilości śmieci w gospodarstwach domowych, ograniczenia marnowania żywności, wody,  promocji idei zero waste, oszczędzania energii cieplnej i elektrycznej oraz zwrócenie uwagi na odnawialne źródła energii jako przyszłości dla klimatu, a tym samym dla naszego najbliższego otoczenia.

               Projekty świetnie podkreśliły fakt, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i odpowiada za utrzymanie dobrostanu błękitnej planety.

                                                                         Mariusz Mrozek, Zofia Polkowska

Zmiana czcionki
Kontrast