Closed

JESIENNY PIKNIK

6 października, 2021 / / categories: Bez kategorii /
Co roku we wrześniu klasy 0 – III urządzają sobie jesienny piknik. Tym razem miał on miejsce w środę, 29 września 2021 r. Wyszliśmy w plener około godz. 10.30. Dzień był pogodny, świeciło słoneczko, toteż wszystkim dopisywały humory. Maszerowaliśmy do znanego nam miejsca, w kierunku Kubry Przebudówki – łąki i sadku państwa Mieczkowskich. Kiedy dotarliśmy – paliło się już ognisko. Wszyscy pozostawiliśmy swoje ekwipunki i z zapałem zajęliśmy się pieczeniem kiełbasek. Płonący ogień rozgrzewał do czerwoności nasze buzie. Niektórzy nie mogli wytrzymać takiego gorąca, więc panie służyły im wsparciem. Wszyscy byli głodni, dlatego kiełbaski zniknęły w mgnieniu oka.
Kiedy już  dzieciaki się najadły, rozpoczęły się zabawy na świeżym powietrzu. Odznaczały się one oryginalnością  i były nietypowe. Na łące leżała skoszona i przesuszona trawa, więc dzieci znosiły ją na gromadki, a następnie dawały w nią nura. Niektóre obrzucały się pachnącym sianem jak puszystym śniegiem.
Podczas odpoczynku, zabawy i miłych pogawędek,  w przepalonych węglach i popiele upiekły się nam ziemniaczki. Okazały się wielkim rarytasem, każdy się o nie dopominał.
Na koniec pozbieraliśmy śmieci i uporządkowaliśmy miejsce pobytu. W radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
                                                                                                        Wychowawczynie klas 0 – III
Zmiana czcionki
Kontrast