Closed

SMACZNA I ZDROWA SAŁATKA WARZYWNO – OWOCOWA

6 października, 2021 / / categories: Bez kategorii /
Od najmłodszych klas dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania. Uświadamiają sobie, jak ważną rolę w codziennym jadłospisie pełnią warzywa i owoce. Wiedzą, że są one źródłem witamin, szczególnie witaminy C oraz wzmacniają odporność naszego organizmu na choroby.
Dlatego klasa I wspólnie ze swoimi paniami postanowiła przyrządzić sałatkę warzywno – owocową. Pani poprosiła każde dziecko z klasy o dostarczenie niezbędnych produktów: ugotowanych marchewek, jajek, kiszonych ogórków, porów, jabłek, groszku konserwowego.
Najpierw dzieci przypomniały zasady, o których należy pamiętać podczas przygotowywania posiłku. Podkreśliły, że zanim zabierzemy się do pracy, należy dokładnie umyć ręce. Szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne posługiwanie się nożem.
Dzieciaki z zapałem zabrały się do pracy. Jedni obierali jabłka, inni kroili ogórki i pory, jeszcze inni przecierali przez sitko marchewkę i jajka. Nad wszystkim czuwały panie – Lidka i Ela,  które połączyły i wymieszały wszystkie składniki z majonezem i odrobiną musztardy. Na koniec doprawiły sałatkę do smaku pieprzem i solą.
Każde dziecko nie mogło doczekać się swojej porcji. Niektórzy kilkakrotnie prosili o dokładkę. Sałatka była wyśmienita.
                                                                                                                  Elżbieta Ziółek
Zmiana czcionki
Kontrast