W piątek 17 września 2021r. uczniowie naszej Szkoły wraz z wychowawcami oraz opiekunami wzięli udział w międzynarodowej kampanii Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło polskiej edycji brzmiało: „Myślę, więc nie śmiecę” pod patronatem fundacji Nasza Ziemia. Wspólnie udało nam się posprzątać nie tylko teren wokół szkoły, a także pobliskie trasy prowadzące do najbliższych miejscowości. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży nazbieraliśmy wiele pełnych worków śmieci. Tego typu działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone  w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie   w tę akcję!

                                                                                                                                            Mariusz Mrozek

Zmiana czcionki
Kontrast