16 września 2021r. w naszej Szkole odbyło się przedstawienie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej pt. „Zanim przyjedzie lekarz”. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Przypomniano podstawowe zasady zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię, a także jazdy rowerem oraz najważniejsze numery alarmowe.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad  i wskazówek osób biorących udział w apelu. Następnie uczniowie z kl. 8 odegrali scenki, które obrazowały sytuacje, które mogą się przydarzyć każdemu z nas. Zademonstrowano jak należy się zachować w przypadku krwotoku z nosa, złamania nogi, oparzenia oraz skaleczenia. Nasi uczniowie świetnie wczuli się w swoje role i zagrali jak prawdziwi aktorzy oraz jak profesjonalni ratownicy medyczni. Pozostali uczniowie na trybunach uświadomili sobie, że od nich samych może zależeć ludzkie życie i zdrowie. Każdy z nas powinien znać numery alarmowe oraz sposoby udzielania pierwszej pomocy zanim przybędzie lekarz. Na koniec przypomniano również o zasadach bezpieczeństwa podczas pandemii COVID-19 (maseczka, dystans społeczny oraz dezynfekcja).

Mariusz Mrozek, Małgorzata Tomasiewicz

Zmiana czcionki
Kontrast