Closed
Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży odwiedzili naszą szkołę w dniu 16 września 2021 r. Spotkali się z przedszkolakami oraz uczniami klas I – III. Podczas spotkania przypomnieli najmłodszym użytkownikom ruchu drogowego podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu, podczas oczekiwania i jazdy autobusem szkolnym oraz podczas przechodzenia przez ulicę. Zwrócili też uwagę na konieczność noszenia o zmroku emblematów odblaskowych, które często ratują ludziom życie. Przybliżyli też zasady zachowania podczas ataku psa i kontaktów z nieznajomymi osobami. Mali słuchacze dowiedzieli się,  jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnych życiowych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć. Dzieci mogły też zadawać pytania, na które uzyskały fachowe, wyczerpujące odpowiedzi.
Podsumowaniem spotkania była prezentacja multimedialna, w której w sposób konkretny i obrazowy przekazano najważniejsze treści dotyczące bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu. Mamy nadzieję, że najmłodsi będą o nich pamiętać, a kiedy zajdzie potrzeba, będą wiedzieć, jak mają postąpić.
                                                                                                               Elżbieta Ziółek
Zmiana czcionki
Kontrast