Closed

Narodowe Czytanie 2021

17 września, 2021 / / categories: Bez kategorii /

4 września br odbyła się 10 – Jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura do dramat „Moralność pani Dulskiej” autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Popularna i wyrazista w swoim przesłaniu książka na stale weszła do kanonu polskiej literatury. Dzieło cechuje komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silna wymowa społeczna. Mimo upływu dziesięcioleci sztuka nie straciła nic na swoje aktualności; to ponadczasowy obraz ludzkich przywar, ułomności charakteru. A pojęcie „dulszczyzna” – jak podkreślał prezydent RP Andrzej Duda – weszło na trwałe do języka potocznego.

Nasza szkoła także przyłączyła się do tej wyjątkowej, bo promującej w jakże ciekawy sposób czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży – akcji. Uczennice z klasy V i VII wraz z nauczycielem języka polskiego odczytały fragmenty dramatu. Skupienie panujące wśród słuchaczy to wyraźny sygnał, że tekst, choć niełatwy, przypadł odbiorcom do gustu.

Monika Szczuka – Bagińska

Zmiana czcionki
Kontrast