Closed

Bezpieczne wakacje

22 czerwca, 2021 / / categories: Bez kategorii /

Dnia 22 czerwca 2021 roku w Szkole Podstawowej w Przytułach odbył się apel dotyczący szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów. Tematyka ta przewija się wielokrotnie w podejmowanych cyklicznie działaniach, wiązały  się z nią , pogadanki na apelach, programy edukacyjno – profilaktyczne, na których dzieci poznawały i utrwalały w praktyce np. zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Podczas apelu p. J. Wądołowska – dyrektor szkoły, przekazała dzieciom kluczowe informacje na temat zachowania szczególnej ostrożności w czasie przerw oraz w czasie drogi do szkoły lub autobusu i w drodze powrotnej a także podczas wypoczynku letniego. Poprosiła także, aby cały czas pamiętać  o zachowaniu bezpieczeństwa i skupić uwagę na wykonywanych czynnościach, aby nie zagrażały one naszemu zdrowiu i życiu.
Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną  ,  przygotowaną przez Szkolnego Koordynatora  do Spraw Bezpieczeństwa – p. M. Mrozek  pt. „Bezpieczne wakacje” .Była to doskonała okazja do  przypomnienia sobie o bezpiecznych zasadach zachowania się w różnych sytuacjach drogowych oraz odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo własne, i innych.

Spotkanie było inspiracją dla uczniów klasy II , którzy wykonali prace plastyczne związane z bezpieczeństwem podczas wypoczynku letniego.

 Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim nauczycielom oraz rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości .

   Uczniom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Klasa II wraz z wychowawczynią.

Zmiana czcionki
Kontrast