Closed

Pszczółki nasze przyjaciółki

17 czerwca, 2021 / / categories: Bez kategorii /

W dniu 7 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego OB wzięli udział w klasowym konkursie plastycznym ,, Pszczółki nasze przyjaciółki’’ Konkurs poprzedziła rozmowa o pszczołach, rodzajach miodu, jego zdrowotnych właściwościach.

Miód jest najstarszą substancją słodzącą, znaną na całym świecie. Naukowo potwierdzono, że miód to skarbnica wielu substancji odżywczych oraz przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybiczych. Przedszkolaki dowiedziały się również, w jaki sposób te małe owady wytwarzają ten prawdziwy cud natury. Dzieci przyniosły różne rodzaje miodu, w ten sposób mogły porównać kolor , konsystencje i smak każdego z nich.

Głównym celem konkursu była popularyzacja wśród przedszkolaków roli i znaczenia pszczoły dla środowiska naturalnego oraz zachęcenie młodych ludzi do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów, a także zwrócenie uwagi na zagrożenie ekologiczne wynikające z ciągle malejącej liczby pasiek oraz postępującej degradacji środowiska.

W śród ciekawych prac wykonanych przez małych artystów, Komisja w składzie  Magdalena Mrozek, Małgorzata Adamska wyłoniła cztery prace.

I Miejsce- Emilia Nicińska

II Miejsce- Nikola Kamalska

III Miejsce- Piotr Kosmowski , Patryk Szymański

Wyróżnienie: Dominika Cwalińska

Gratulujemy .

Elżbieta Kozikowska

Lidia Rybicka

Zmiana czcionki
Kontrast