Closed

Biebrzański Park Narodowy

13 czerwca, 2021 / / categories: Bez kategorii /

W dniu 09.VI. 2021 r. przybył do naszej szkoły pracownik Biebrzańskiego Parku Narodowego z Działu Edukacji i Udostępniania  p. Bogdan Browarski .

  Głównym celem wizyty było, przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat: „ Różnorodność biologiczna i ochrona przyrody Biebrzańskiego Parku Narodowego”.

   Biebrzański  Park Narodowy to jedno z ciekawszych miejsc, które warto zobaczyć, przyjeżdżając na wschód Polski ,jest  jednym z 23 parków narodowych Polski, utworzony 9 września 1993. Największy Park w Polsce o powierzchni 592,23 km², położony na terenach Kotliny Biebrzańskiej w województwie podlaskim. Siedziba Parku znajduje się w Osowcu-Twierdzy, gmina Goniądz .

 Podczas trwającej godzinę lekcji , pan Bogdan  przybliżył nam najważniejsze informacje, opis, ciekawostki, charakterystyczne cechy krajobrazu, klimat, rośliny, zwierzęta, szlaki , które warto zobaczyć w Parku Narodowym. Nie zabrakło także wskazówek , jak dbać o środowisko naturalne i chronić  Parki Narodowe przed zgubną ingerencją ludzi.

 Podczas spotkania zostały zaprezentowane eksponaty przywiezione przez  pana Browarskiego, były to między innymi : poroża jeleni , rogi i owady .

 Wszyscy  uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości pogłębienia swojej wiedzy na temat Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz przypomnienia sobie, jak ważne jest środowisko naturalne i jego ochrona.

B. Mieczkowska

Zmiana czcionki
Kontrast