Closed

Dzień Świętego Patryka

4 maja, 2021 / / categories: Bez kategorii /

Dnia 17.03.2021 w  Naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka , przypomnijmy Święty Patryk, patron Irlandii, był irlandzkim biskupem, który urodził się pod koniec IV wieku (jak podają źródła około 385 roku) najprawdopodobniej na ziemiach dzisiejszej Walii. Pochodził z rodziny o tradycjach kapłańskich. Jako 16-latek został uprowadzony do Irlandii, gdzie sprzedano go jako niewolnika. Po kilku latach udało mu się uciec na kontynent. Wtedy też podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu. Jak głosi jedna z legend, Patryk usłyszał głos, który kazał mu powrót do Irlandii i szerzenie nauk Chrystusa. Udał się na ziemię środkowej, północnej i zachodniej części kraju, gdzie zakładał klasztory i kościoły. Choć nie jest znana dokładna data śmierci Patryka, historycy są zdania, że było to 17 marca 461 roku.

Tego dnia wszyscy mogliśmy poczuć się jak w Irlandii. Były zabawy, śpiewy, tańce, konkursy i nagrody … zobaczcie sami 🙂

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom.

Patrycja Kalinowska

Milena Godlewska

Małgorzata Tomasiewicz.

Zmiana czcionki
Kontrast