Closed

           22 kwietnia  2021r odbył się Międzynarodowy Dzień Ziemi po hasłem: „Przywróć naszą Ziemię”. To najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. W dniu święta naszej planety każdy z nas powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby zadbać o nie i stać się przyjacielem Ziemi. Motyw przewodni święta miał szczególne znaczenie w dobie pandemii. Większość akcji mających na celu promowanie ekologicznych postaw musiała się przenieść do świata wirtualnego.

           Uczniowie naszej szkoły przypomnieli nam, że każdy człowiek może dbać o środowisko oraz zapobiegać jego zanieczyszczeniu poprzez własną postawę. Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice włączyli się w szereg działań promujących ekologię:

– pisano list przyrody do ludzi;

– odbył się konkurs plastyczny „Przywróćmy naszą Ziemię”;

– chętne osoby wzięły udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym;

– przeprowadzono akcje ekologiczne „Uczniowskie ekonawyki” oraz „Ekodetektywi na tropie”;

– zorganizowano zbiórkę zużytych sprzętów elektronicznych – „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”;

– z inicjatywy p. Dyrektor i we współpracy z Rodzicami wokół szkoły posadzono drzewka i krzewy ozdobne.

            Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w akcjach i zmaganiach konkursowych, gdzie wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. To był wyjątkowy dzień. Mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

                                                                      Mariusz Mrozek, Zofia Polkowska

Zmiana czcionki
Kontrast