Closed

Dokarmiamy ptaki zimą

Luty 18th, 2021 / / categories: Bez kategorii /

         IMG_20210216_095645855 Nasi uczniowie wiedzą o tym, że zima to trudny czas dla ptaków. Podczas zajęć dowiedzieli się, jakie ptaki zostają z nami, a które odlatują do ciepłych krajów. Wiedzą też, czym można dokarmiać naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci same zgromadziły ziarna, nasiona, kasze, okruszki chleba, niesolony tłuszcz  i od tego czasu systematycznie uzupełniają zapasy w karmniku, który znajduje się przy naszej Szkole.

         W tym roku w aktywną akcję dokarmiania włączyli się najmłodsze dzieci z punktu przedszkolnego  oraz uczniowie kl. II. Karmnik ustawiliśmy na drzewie blisko szkoły. Uczniowie mogą teraz obserwować przylatujące i posilające się ptaki.

       Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni, a my mamy satysfakcję z tego, że w tak prosty sposób możemy pomóc i zachęcamy do czynienia dobra razem z nami. Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.

            Nasze dokarmianie połączyliśmy z aktywnym spacerem na świeżym powietrzu i zabawami na śniegu. Uczniowie z czerwonymi policzkami i z uśmiechem na twarzy wrócili do Szkoły. :)

                                                                                       Mariusz Mrozek, Magdalena Mrozek