Closed

Szkoła pamięta

11 listopada, 2020 / / categories: Bez kategorii /

IMG_20201030_100528Szkoła pamięta –udziału w akcji MEN

Szkoła Podstawowa w Przytułach włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła Pamięta”.

Celem akcji to zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia, uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Nasza szkolna akcja rozpoczęła się od zorganizowania zbiórki zniczy. 30 października przedstawiciele reprezentujący szkołę udali się na miejscowy cmentarz. Odwiedzili oni groby osób, które zapisały się na kartach historii naszej szkoły. Zostały zapalone znicze na grobach. Chwilą ciszy uczczono także Sybiraków, których życie zakończyło się gdzieś daleko od Ojczyzny, w zimnej Syberii. Choć na chwilę została przywrócona pamięć o nich, tych którzy byli tu przed nami.

Zmiana czcionki
Kontrast