DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

Listopad 1st, 2020 / / categories: Bez kategorii /

IMG_20201016_101301_BURST116 października odbył się kolejny Dzień Papieski. W naszej szkole to już tradycja.

W tym roku dzień Jana Pawła II wyglądał inaczej. Aby świętować cała społeczność szkoły ubrała się na galowo. Dzieci z punktu przedszkolnego wykonały prace plastyczne – Jan Paweł II nasz patron. Uczniowie klas VI – VIII zmagali z ortografią pisząc dyktando papieskie. Osoby, które wykazały, się  dobrą znajomością ortografii to:

– Paweł Święcica kl. VI

– Ania Modzelewska kl. VIII

– Natalia Niebrzydowska kl. VIII

– Aleksandra Gardocka kl. VII

– Dawid Duchnowski kl. VII

– Julia Ciszewska kl. VII

– Tomasz Jaskółka kl. VII

– Mateusz Górski kl. VIII

– Aleksandra  Święszkowska kl. VIII.

W uroczyste świętowanie Dnia Papieża Jana Pawła II zaangażował się Samorząd Szkolny.  W klasach IV-VIII przeprowadził konkurs – Łamigłówki.

Zwycięzcy zostali nagodzeni:

I miejsce – kl. IV

Maja Gwiazdowska

I  miejsce – kl. V

Łucja Wądołowska

I miejsce – kl. VI

Paulina Mieczkowska

I miejsce – kl. VII

Aleksandra Gardocka

I miejsce – kl. VIII

Mateusz Górski

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy się zmagali z ortografią i łamigłówkami, a najmłodszym pięknie wykonanych portretów papieża. Dziękujemy nauczycielom, za zaangażowanie społeczności szkolnej i przeprowadzenie  konkursów, które pozwoliły odświeżyć  wiadomości z życia naszego patrona.

Cieszymy się ze spotkania z Janem Pawłem II  i wspólnoty, jaką jesteśmy My sami jako szkoła. Zawsze jest to wielkie przeżycie, powrót wspomnień dla tych, którzy pamiętają osobę Wielkiego Papieża.