Closed

Spotkanie z leśnikiem

Marzec 4th, 2020 / / categories: Bez kategorii /

20200303_093948Marzec to czas zdecydowanych zmian w świecie przyrody. Zwłaszcza w lesie są one zauważane najbardziej. Dłuższe i cieplejsze dni budzą do życia rośliny i zwierzęta. Dziś naszą szkołę odwiedzili panowie leśnicy z Nadleśnictwa Łomża. Opowiadali o różnych zjawiskach zachodzących na wiosnę w lesie. Mówili też o znaczeniu lasów w życiu i gospodarce człowieka. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia prawdziwych poroży jeleni i łopat łosi.
Polecam gorąco tę porę roku, ruszajcie na spacery po lesie, cieszcie się słonecznym przedwiośniem. Jednak zanim wybierzecie się do lasu zapoznajcie się dokładnie z mapą miejsca które chcecie odwiedzić. Zwracajcie też uwagę na znaki ostrzegawcze i informacyjne zamieszczone w lesie.

Izabela Przybylska
Elżbieta Kozikowska

Więcej…