Ku wolności

10 grudnia, 2019 / / categories: Bez kategorii /

DSC0009709.XII.2019 r uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Przytułach wzięli udział w koncercie profilaktycznym grupy „Wyrwani z Niewoli”. Spotkanie z młodzieżą pod hasłem „Ku wolności” jest autorskim programem Piotra Zalewskiego i Jacka Zajkowskiego, których mogliśmy bezpośrednio poznać i których mieliśmy przyjemność wysłuchać. W trakcie spotkania dotknęli bardzo ważnych, a zarazem trudnych tematów tj.: brak akceptacji samego siebie, brak akceptacji rówieśniczej, hejt w sieci, lęk przed odrzuceniem, brak zrozumienia i wsparcia ze strony najbliższych, poszukiwanie pocieszenia w ryzykownych zachowaniach i eksperymentowanie z substancjami psychoaktywnymi. Autentyczne historie zaczerpnięte z życia naszych Gości, opowieści o zmaganiu się z własnymi słabościami i szukaniem właściwej drogi przeplatane były utworami w stylu hip-hop.
W trakcie koncertu Panowie angażowali młodzież, by śpiewała razem z nimi i aktywnie uczestniczyła w tym niezwykłym spotkaniu, które wywołało poruszenie na niejednej twarzy. Na zakończenie chętne osoby mogły podzielić się wrażeniami, jakie wywarło na nich to spotkanie – mówiły o swoich osobistych przeżyciach, swoich refleksjach, które wynoszą z tego koncertu.
Dziękujemy Piotrowi Zalewskiemu i Jackowi Zajkowskiemu za żywe świadectwo, fantastyczną atmosferę oraz ogrom pozytywnej energii i serdecznych uśmiechów. Wierzymy, że słowa, które mieliśmy okazję usłyszeć staną się pomocą w podejmowaniu decyzji i życiowych wyborów oraz przyczynią się do refleksji nad sobą i swoim życiem. Mamy nadzieję, że tym przedsięwzięciem pokazaliśmy uczniom, że profilaktyka wcale nie musi być nudna.
Inicjatorkami i koordynatorkami tego wydarzenia na terenie naszej szkoły były panie: wicedyrektor : p. dr Anna Domurat oraz pedagog szkolny : p. Bogusława Mieczkowska
Dziękujemy GOP-sowi w Przytułach za współfinansowanie tego wydarzenia.