Brzydkie Kaczątko

7 grudnia, 2019 / / categories: Bez kategorii /

20191205_090220Uroczysta premiera spektaklu „Brzydkie Kaczątko” odbyła się 5 października 2019 w sali widowiskowej łomżyńskiego teatru. Autorem przekładu i zarazem reżyserem jest Jarosław Antoniuk. Scenografię przygotowała Eva Farkašová, muzykę skomponował Bogdan E. Szczepański, natomiast wideo opracował Vladimir Slaninka. Mimo że historia jest smutna, to Igor Bojović, autor z Belgradu, zawarł w niej mnóstwo humoru sytuacyjnego i zaskakujących zwrotów akcji. Warto to wszystko zobaczyć, bo przecież jest to jedna z najpiękniejszych historii w literaturze dziecięcej. Widowisko zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy częściej niż dzieci czują się „brzydkimi kaczątkami” – Marysia, urocza dziewczynka doświadcza trudnego czasu dorastania. Myśli, że nikt jej nie kocha. Gdy ma wszystkiego dość, niespodziewanie zjawia się bajkopisarz Andersen. Chcąc pomóc załamanej dziewczynce, opowiada jej bajkę o Brzydkim Kaczątku, które wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek. Kaczątko nie jest akceptowane nawet przez matkę, ojca i braci. Różni się od swojego rodzeństwa i jest inne, może bardziej wrażliwe? Cierpi z powodu swojego wyglądu i zrozpaczone wyrusza w świat. Ale świat jest okrutny i groźny, a na malca czyha wiele niebezpieczeństw.

Uczniowie klas I-III w dniu 05.XII .2019 r. uczestniczyli w tym wydarzeniu , na długo pozostanie ono w naszej pamięci.

B. Mieczkowska