Closed

Zabawy andrzejkowe

Grudzień 2nd, 2019 / / categories: Bez kategorii /

20191129_112018Maluchy z punktu i oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III i IV-VIII każdego roku uczestniczą w tańcach i wróżbach andrzejkowych. Zabawa andrzejkowa miała miejsce w czwartek, 28 listopada 2019r. Prowadziły ją panie wychowawczynie. Dzieci bawiły się znakomicie przy najnowszych przebojach muzyki disco polo. Były też piosenki dziecięce, na przykład „Taki mały, taki duży”.
Następnego dnia w klasach miały miejsce andrzejkowe wróżby. Tradycyjnie, nie obyło się bez lania rozgrzanego wosku na wodę przez dziurkę w kluczu. Dzieci odlewały z wosku przeróżne kształty, które przypominały rybki, kwiatki, jeże, pieski, statki itp. Oczywiście, odbył się też „Wyścig butów”. Ostatni but z rzędu przekładany był na początek, w kierunku drzwi. Czyj but pierwszy przekroczył próg, jego właściciel pierwszy znajdzie sobie sympatię.
Nie mogło też zabraknąć wróżby polegającej na przekłuwaniu szpileczką serduszek, na których odwrotnej stronie wypisane były imiona chłopców lub dziewcząt. „Trafione” imię uznawane jest jako imię przyszłego męża lub żony. Oprócz tego były też wróżby związane ze spełnieniem życzeń i przyszłymi zawodami dzieci.
Był to czas śmiechu, radości i uciechy. Każde dziecko potraktowało wróżby jako okazję do świetnej zabawy i relaksu.

Więcej…